Strefa food court
Strefa food court

American Trading Company, właściciel takich konceptów gastronomicznych jak Kuchnia Express Marche, Splendido, Sevi Oriental i Sevi Kebab stawia na dalszy rozwój swoich sieci gastronomicznych.

– w 2013 roku planujemy otwarcie minimum czterech lokali franczyzowych m.in. w Poznaniu i Rzeszowie. Już prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami. Obecnie mamy podpisane umowy na lokale dla restauracji Kuchnia marche i Sevi Oriental. Prowadzimy rozmowy także w sprawie sieci Sevi Kebab i Express Kuchnia Marche. Jak tylko negocjacje zostaną zamknięte, pochwalimy się nowymi lokalizacjami – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet – Agnieszka Żółkiewicz, Project Manager American Trading Company.

Aktualnie American Trading Company zarządza 8 placówkami Sevi Oriental i Sevi Kebab, w tym 1 lokal to salon franczyzowy oraz 7 lokali Express Kuchnia Marche, w tym 2 franczyzowe. W 2012 spółka otworzyła lokal własny w Szczecinie w Galerii Kaskada. W planach jest dalszy rozwój i usprawnienie systemu sprzedaży.

– Dzięki różnorodności prowadzonych przez nas konceptów gastronomicznych znamy gusta kulinarne naszych gości. Cała wiedza oraz doświadczenie zdobyte w naszych lokalach przekłada się na funkcjonowanie każdego kolejnego punktu gastronomicznego – dodaje Agnieszka Żółkiewicz.

American Trading Company sp. z o.o. działa od 1998 roku. Wtedy uruchomiono pierwszy lokal Restaurację Splendido. Następnym krokiem było otworzenie tuż przy Splendido lokalu Kuchnia Marche.

Spółka stworzyła również sieć siedmiu tureckich lokali Sevi Kebab i Sevi Kebab Oriental usytuowanych w galeriach handlowych. Jest także właścicielem barów studenckich Bazylia.

Aktualnie firma koncentruje się na rozwoju sieci lokali gastronomicznych Express Kuchnia Marche oferujących dania kuchni polskiej oraz różnych kuchni świata serwowanych w formie gorącego bufetu w systemie sprzedaży żywności na wagę przy określonej cenie za 100g jedzenia.

Placówki sieci znajdują się m.in. we Wrocławiu ( w Pasażu Grunwaldzkim, Arkadach Wrocławskich, Magnolia Park i Galerii Dominikańskiej), w Poznaniu ( Stary Browar), Rzeszowie ( Millenium Hall), Płocku ( Galeria Wisła), Szczecinie ( Galeria Kaskada).