Punkt Loveyo
Punkt Loveyo

Z pierwszym dniem marca otwarto 5. punkt sprzedaży sieci Loveyo działającej w centrach handlowych i oferującej mrożone jogurty. Nowa placówka działa w Centrum Handlowym Europa Centralna i zajmuje powierzchnię 30 mkw.

– Jest to już drugi punkt franczyzowy naszej sieci. W tym roku Loveyo na pewno otworzy kolejny punkt w Galerii Katowickiej, z którą mamy podpisaną umowę. Natomiast w planach jest zakończenie 2013 roku z liczbą 10 placówek. Planujemy w bieżącym roku otwierać zarówno jednostki franczyzowe jak i własne – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Patryk Nowak, współwłaściciel spółki Nowak & Wójcik Trade.

Punkty sprzedaży firmy w centrach handlowych mierzą średnio około 30 mkw. Loveyo posiada też swoje placówki w większych lokalach.

– Postawiliśmy na dalszy rozwój sieci, ponieważ klienci chętnie wybierają mrożone jogurty. Uznaliśmy, że nasza propozycja może konkurować z tradycyjnymi lodami – dodaje w rozmowie z redakcją Retailnet Maciej Wójcik, współwłaściciel firmy Nowak & Wójcik Trade. – Kolejny punkt w Galerii Katowickiej rozpocznie działalność w dzień otwarcia obiektu.

Firma Nowak & Wójcik Trade sp. j. w ramach współpracy franczyzowej wymaga nakładu  w otwarcie wyspy handlowej w wysokości 150-250 tys. zł. Otwarcie w lokalu wiąże się z wydatkiem rzędu 250-350 tys. zł w zależności od powierzchni. Opłata licencyjna wynosi 20 tys. zł. W tę kwotę jest wliczona pomoc w pozyskaniu odpowiedniej lokalizacji, projekt koncepcyjny wyspy/lokalu, szkolenie franczyzobiorcy z zakresu prowadzenia działalności, pomoc w rekrutacji i szkoleniu personelu.

Opłata miesięczna wynosi 5 proc. od obrotu miesięcznego brutto. Osoby zainteresowane współpracą mogą kontaktować się z biurem firmy.

Loveyo oferuje swoim klientom mrożone jogurty. Mają oni możliwość wybrania gotowego deseru lub skomponować go samemu przy użyciu dodatków takich jak owoce, posypki czy polewy. Oprócz jogurtów w Loveyo można kupić także shakes, smoothies oraz cupcakes.