Krzysztof Gaweł dyrektor zarządzający Gemini Park

Rozbudowywane centrum handlowe Gemini Park Bielsko-Biała zostanie oddane do użytku pod koniec 2013 roku. Ostatnio do grona najemców dołączyły m.in. marki z Grupy LPP. Komercjalizacja przebiega zgodnie z harmonogramem.

– Obecnie ponad połowa nowej powierzchni jest już wynajęta, a w Gemini Park Bielsko-Biała pojawią się m.in. RTV Euro AGD, grupa Inditex i LPP.  Blisko 70 proc. obecnych najemców przedłużyła umowy najmu mimo, że do końca pięcioletniego okresu wynajmu zostało jeszcze 1,5 roku. Część najemców, korzystając z faktu pojawienia się dzięki rozbudowie dodatkowej dostępnej powierzchni, przeprowadza się do nowych, znacznie większych lokali. Dwukrotnie powiększy się sklep z artykułami sportowymi Martes Sport (z 390 mkw. na 783 mkw.), salon odzieżowy Reserved zajmie dwupoziomowy lokal o powierzchni prawie 1600 mkw. Dwukrotnie powiększymy również strefę restauracyjną – mówi Krzysztof Gaweł, dyrektor zarządzający centrami Gemini Park.

Obecnie Gemini Park Bielsko-Biała ma ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na 27,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Po rozbudowie obiekt będzie dysponował powierzchnią  55-59 tys. mkw., a  grono najemców zwiększy się o kolejne 70 lokali z branży modowej.

– Atrakcyjne marki modowe pojawią się na pierwszym piętrze galerii, tworząc w tym miejscu prawdziwy zaułek mody. Na 3,3 tys. mkw. otworzone zostaną salony Reserved, Cropp, House, Sinsay i Mohito, przebudowany zostanie salon C&A, a ich ofertę uzupełnią sklepy najbardziej znanych marek obuwniczych. Również na pierwszym piętrze w strefie food court zaplanowaliśmy duży plac eventowy, który przyciągnie klientów cyklicznymi promocjami i wydarzeniami marketingowymi. Wzmocniona zostanie oferta drogeryjna i perfumeryjna, a w branży gastronomicznej pojawią się marki znanych restauracji i kawiarni (m.in.: Grycan i Cukiernia Sowa) – dodaje Krzysztof Gaweł.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała otwarto w maju 2009 roku. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings. Za wynajem obiektu odpowiada GREM Gemini Real Estate Management we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management jest jednocześnie zarządcą Centrum.