Tomasz Rydlewski
Tomasz Rydlewski

– Z naszych ocen wynika, że Białystok  to miasto, w którym tego typu obiekt ma szansę rozwoju. Nastawiamy się na klientów z Podlasia oraz dużą grupę gości z Litwy, Białorusi i Okręgu Kalingradzkiego. W Outlet Białystok znajdzie się ok. 80 sklepów markowych sieci, hipermarket spożywczy, punkty usługowe i gastronomiczne. Inwestycja przebiega zgodnie z planem. Obiekt otworzymy jesienią tego roku. Część najemców, na przykład operator hipermarketu spożywczego Carrefour, Rossmann, LPP, Jysk już działa. Ponadto podpisujemy umowy i prowadzimy rozmowy z nowymi najemcami. W ostatnim czasie do ich grona  dołączyły marki sportowe Adidas, Reebok oraz polska sieć odzieżowa Molton – powiedział w rozmowie z Shopping Center Poland Tomasz Rydlewski, wiceprezes BOIG.

Outlet Białystok będzie centrum wyprzedażowym o powierzchni około 13 tys. mkw. GLA. W obiekcie znajdzie się 80 salonów sieci odzieżowych, sportowych i outdoorowych, a ofertę uzupełnią: hipermarket spożywczy, punkty usługowe i strefa food-court.

– Znaleźliśmy dobrą lokalizację (przy drodze wylotowej w stronę Wilna, obwodnicy oplatającej miasto od wschodu i, co ważne, z dala od centrum) w istniejącej Galerii Podlaskiej, która zostanie zrewitalizowana. Będzie więc do niej dobry dojazd, ważny ze względu na jej regionalny charakter. Obiekt nie będzie też konkurował z regularnymi centrami handlowymi i co ważne, nie będzie kolidował z działaniem regularnych salonów marek działających w tych centrach – dodaje Rydlewski.

Oprócz pozyskiwania najemców sieciowych inwestor prowadzi także rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami.

– Na lokalnym rynku istnieje wiele markowych sklepów. Prowadzimy rozmowy z ich właścicielami. Wielu trafi do nas. To dla nich szansa: obecność w dobrze sprofilowanym obiekcie gwarantuje sukces, co dla najemcy funkcjonującego w takim mieście jak Białystok, ma znaczenie. Działa tu kilka regularnych centrów handlowych, a budowane są kolejne dwa – podsumowuje Rydlewski.

Budową inwestycji oraz jej komercjalizacją zajmie się firma BOIG –The Blue Ocean Investment Group. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.