Ewa Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland

– Podczas Shopping Center Forum chcielibyśmy pokazać się uczestnikom imprezy jako wiarygodny partner na rynku centrów handlowych w Polsce. W ciągu ostatniego roku udało nam się podpisać kilka kluczowych kontraktów, m.in. z hipermarketem Tesco, Grupą Empik Media & Fashion (Smyk Megastore) oraz z LPP SA (na wszystkie marki spółki). Co istotne, zyskaliśmy również zaufanie firm z branży usługowej o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym – powiedziała portalowi Retailnet Ewa Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland.

– Aktualnie prowadzimy negocjacje z kluczowymi najemcami na rynku i z zadowoleniem mogę stwierdzić, że idą one w dobrym kierunku. W trakcie Shopping Center Forum będziemy chcieli również pokazać znaczące postępy, jakie poczyniliśmy w projektowaniu oraz, co się z tym wiąże, w procedurach formalnych.

– Od tegorocznej, wiosennej edycji Shopping Center Forum oczekujemy przede wszystkim dobrej atmosfery do spotkań i owocnych rozmów z rynkiem najemców. Forum postrzegamy także jako okazję do wymiany doświadczeń ze środowiskiem deweloperskim.

– W Inter Ikea Centre Group Poland mamy świadomość tego, że atrakcyjne centrum handlowe to obiekt z bogatą i różnorodną ofertą, a także kompleksową ofertą usługową, odpowiadającą potrzebom klientów. Z tego względu nie prowadzimy selekcji najemców. Chcemy współpracować ze wszystkimi solidnymi firmami, z którymi wiąże nas wspólny cel: satysfakcja klienta – dodała Ewa Teodorczyk.

Inter Ikea Centre Group Poland (IICGP) należy do grupy spółek IKEA. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok Ikea w należących IICGP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Firma jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu, rozbudową Parku Handlowego Franowo oraz budową centrum handlowego w Lublinie.

Inter Ikea Centre Group Poland podczas Shopping Center Forum 2013 Spring Edition zaprezentuje dwa projekty: Park Handlowy Bielany i Centrum Handlowe w Lublinie

Park Handlowy Bielany to największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku. Obiekt zlokalizowany jest przy południowej granicy Wrocławia. Inter Ikea Centre Group Poland, właściciel obiektu systematycznie realizuje plan modernizacji i rozbudowy PH Bielany. W styczniu 2013 roku uprawomocniła się wydana przez Starostę Powiatu Wrocławskiego decyzja o pozwoleniu na przebudowę centrum handlowego. Po zakończeniu inwestycji rozbudowany i zmodernizowany Park Handlowy Bielany będzie miał 145 tys. mkw. powierzchni handlowej (obecnie liczy 80 tys. mkw.) i znajdzie się tu około 200 najemców – niemal trzykrotnie więcej niż dotychczas. Nowa galeria będzie miała w sumie trzy kondygnacje, czyli dwa poziomy handlowe i dodatkowy poziom z kinem, a także parking podziemny. Planowane zakończenie inwestycji to 2014 rok.

Lubelskie centrum będzie największym obiektem handlowym we wschodniej Polsce. Wielkość terenu pod inwestycję wynosi 29 ha, natomiast powierzchnia handlowa – 80 tys. mkw. Powstanie na niej ponad 150 sklepów i punktów usługowych, w tym pierwszy w południowo wschodniej części kraju sklep Ikea, który zajmie powierzchnię 30 tys. mkw., hipermarket Tesco Extra o powierzchni 11 tys. mkw. i sklep Smyk Megastore o powierzchni ponad 2,6 tys. mkw. Ponadto w obiekcie znajdą się sklepy marek należących do LPP jak: Reserved, Mohito, Cropp, Hause, Sinsay oraz sklep z akcesoriami wyposażenia wnętrz Home&You. Według planów pierwsi klienci zrobią zakupy w nowym centrum handlowym w 2014 roku. Projekt budowlany Centrum Handlowego w Lublinie przygotowuje firma MWM Archtekci, natomiast autorami koncepcji jest Biuro Architektoniczne BDB.

Shopping Center Forum 2013 Spring Edition odbędzie się 7 marca 2013 roku w Hotelu Hilton w Warszawie. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.scf.retailnet.pl.