Niall O’Higgins
Niall O’Higgins

– Mogę zdradzić, że CREAM już aktywnie działa i świadczy usługi dla nowych klientów – jest kilka dodatkowych możliwości na rynku retail w Polce. Niektóre z nich dotyczą konkretnych, specyficznych obszarów, takich jak wsparcie promocyjne czy rekomercjalizacja. W innych przypadkach chodzi o  kompleksowy zakres usług, obejmujących min. prowadzenie w całości nowych inwestycji – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Niall O’Higgins, dyrektor zarządzający CREAM.

Nowy podmiot na polskim rynku nieruchomości komercyjnych powstał z grupy zarządczej  Caelum. Specjalnością CREAM będzie doradztwo w zakresie zarządzania, leasingu, czy działań marketingowych, ale także w zakresie technicznym, finansowo-księgowym i prawnym w każdym miejscu w Polsce.

Zarząd CREAM podkreśla, że nowy podmiot będzie wyróżniał się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego projektu, zaangażowaniem w obiekty handlowe w małych i średnich miastach oraz atrakcyjną ofertą cenową.

– W szerszym aspekcie, można oczywiście stwierdzić, iż rynek jest już bardzo konkurencyjny, niemniej, jednocześnie firmy zarządcze często nie są w stanie zaangażować się w niewielkie projekty lub zlokalizowane poza dużymi miastami. Prawdą jest, że wielu właścicieli zarządza projektami na własną rękę, gdyż tego typu agencje nie są w stanie działać efektywnie na rynkach regionalnych. To jest jeden z wielu aspektów naszej przewagi – już przecież świadczymy usługi w bardzo zróżnicowanych miejscach. W takich okolicznościach istnieją bariery kosztowe, które my już przełamaliśmy i, tym samym, możemy świadczyć usługi eksperckie na konkurencyjnym poziomie cenowym tam, gdzie inni boją się zaangażować – dodaje Niall O’Higgins.

Klientami CREAM mogą być wszyscy właściciele nieruchomości komercyjnych – obiektów handlowych, ale także biurowców.

CREAM powstał z grupy zarządczej grupy Caelum i jest firmą zarządzającą nieruchomościami komercyjnymi. Organizacja skupia grono ekspertów ze wszystkich dziedzin rynku nieruchomości komercyjnych, operujących na polskim rynku od 2002 roku.

Caelum Development to grupa kapitałowa utworzona przez zespół prywatnych irlandzkich inwestorów. Działa na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: CH Nova Park (Gorzów Wielkopolski), Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Galeria Wisła (Płock).