Salon Lavard

Już 13 marca zostanie otwarty Factory Annopol w Warszawie, a wraz z nim ruszy kolejny salon firmowy sieci Lavard. Jest to czwarta umowa najmu podpisana z właścicielem sieci Factory w Polsce. Lokal o powierzchni ponad 240 mkw, będzie 7. salonem w województwie mazowieckim. Lavard w 2013 roku roku dołączy do grona najemców min. Galerii Bronowice w Krakowie, CH Auchan Łomianki, CH Alfa Gdańsk, Galerii Solnej w Inowrocławiu.

Lavard sp. z o.o. w całej Polsce posiada 52 salony firmowe oraz współpracuje z 186 sklepami multibrandowymi. W 2013 roku spółka przewiduje otwarcie 15 nowych salonów firmowych. Jak informował portal Retailnet, Marcin Gacek, prezes zarządu Lavard sp. z o.o. – na 2013 rok spółka ma już potwierdzonych około 10 lokalizacji.

Lavard sp. z o.o. produkuje i sprzedaje elegancką odzież dla mężczyzn, a jej siedziba znajduje się w Krakowie. Marka Lavard oferuje garnitury, marynarki, koszule, płaszcze i kurtki oraz obuwie dla mężczyzn. Spółka otwiera swoje sklepy wyłącznie w centrach i galeriach handlowych. Obecnie w ramach sieci działają 52 salony (własne i franczyzowe) m.in. w centrum handlowym Blue City w Warszawie, Factory Outlet Wroclaw, w Galerii Słonecznej w Radomiu, w CH Manufaktura w Łodzi, w Bonark City Center w Krakowie i CH Silesia w Katowicach. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi od 100 do 120 mkw. W 2012 roku firma Lavard otworzyła osiem salonów własnych i siedem franczyzowych. Spółka w ciągu 3 lat zwiększyła liczbę salonów prawie o 50 proc.

Lavard sp. z o.o. należy do Grupy odzieżowej Gamatex.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Gamatex od 1975 roku jest producentem odzieży męskiej. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa doprowadził do powstania grupy odzieżowej Gamatex. Obecnie przedsiębiorstwo współpracuje z siecią ponad 600 sklepów na rynkach odzieżowych Polski oraz Europy Środkowej i Wschodniej, zatrudniając ponad 500 pracowników. Szybki rozwój Gamatex umożliwił powstanie spółki Lavard.