Jonathan Hallett i Charles Taylor, Cushman & Wakefield

Firma Cushman & Wakefield wprowadziła zmiany w swojej strukturze zarządzającej w Europie Środkowej. Jonathan Hallett został nowym dyrektorem odpowiedzialnym za rozwój spółki w regionie. Natomiast polskim oddziałem firmy pokieruje Charles Taylor, który na tym stanowisku zastąpi Richarda Petersena.

– Zmiany na stanowiskach zarządzających zostały dokonane zgodnie ze strategicznym planem rozwoju firmy w regionie – powiedział Jonathan Hallett. – Dążymy również do podniesienia efektywności naszej zintegrowanej platformy, zgodnie z polityką stałej poprawy jakości świadczonych usług zarówno dla klientów krajowych, jak i międzynarodowych.

Jonathan Hallett będzie odpowiedzialny za kierowanie rozwojem oraz za koordynację działalności oddziałów w Polsce, na Węgrzech, w Republice Czeskiej, Rumunii oraz na Słowacji, zatrudniających łącznie 400 osób. Jonathan pozostanie na stanowisku dyrektora oddziału w Republice Czeskiej z siedzibą w Pradze, którym z powodzeniem kieruje od 2003 roku. Jonathan Hallett będzie również reprezentował region Europy Środkowej jako członek zarządu EMEA.

Richard Petersen pełnił funkcję dyrektora zarządzającego firmy Cushman & Wakefield w Polsce od momentu jej powstania w 1991 r. Stworzył jedną z największych i najlepiej prosperujących firm doradczych w Polsce. Obecna liczba pracowników firmy wynosi ok. 150 osób. Richard ustąpi ze stanowiska pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku. Jego obowiązki przejmie Charles Taylor.

Przez ostatnie 11 lat Charles był odpowiedzialny za rozwój firmy na Węgrzech. Stanowisko dyrektora oddziału na Węgrzech obejmie Gergely Pados, pełniący dotąd funkcję dyrektora działu najmu powierzchni biurowych z siedzibą w Budapeszcie.

– Naszym celem jest utrzymanie dominującej pozycji na rynkach Europy Środkowej i jestem przekonany, że nasza firma dysponująca taką kadrą zarządzającą jest doskonale przygotowana do wkroczenia w kolejny etap rozwoju i świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pragniemy podziękować Richardowi za ogromny wkład, jaki wniósł w funkcjonowanie i rozwój firmy – powiedział Carlo di Barel Sant‘Albano, dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield w regionie EMEA.

Cushman & Wakefield świadczy usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma została założona w 1917 roku i obecnie zatrudnia ponad 14 tys. pracowników w 253 biurach w 60 krajach. Oferuje pełen zakres usług dotyczących wszystkich rodzajów nieruchomości na całym świecie, w tym usług w zakresie najmu, sprzedaży i zakupu, finansowania dłużnego, kapitałowego i strukturyzowanego, bankowości inwestycyjnej i doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw, usług korporacyjnych, zarządzania nieruchomościami, obiektami i projektami, doradztwa i wyceny. Cushman & Wakefield zarządza aktywami o wartości ponad 4 mld dolarów.