Galeria Veneda
Galeria Veneda

7 marca rozpoczęła działalność Galeria Veneda – pierwsze nowoczesne centrum handlowe w Łomży, zrealizowane przez spółkę Echo Investment.
Otwarcie największego w regionie centrum handlowego spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Odbyło się ono o godz. 12  z udziałem przedstawicieli inwestora i zaproszonych gości.

– Łomża długo czekała na pierwsze, nowoczesne centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia. Bardzo się cieszę, że to Galeria Veneda zrealizowana przez naszą spółkę jest tym obiektem. Wierzę, że oferta handlowo-usługowa Venedy spełni oczekiwania mieszkańców Łomży i regionu. Mam nadzieję, że Galeria Veneda stanie się nie tylko miejscem udanych zakupów, ale też pełnym atrakcji, popularnym miejscem spotkań – mówi Piotr Gromniak, prezes zarządu Echo Investment.

O godz. 15 klienci zebrani przed Galerią Veneda mogli rozpocząć zwiedzanie obiektu i dokonać pierwszych zakupów.

Galeria Veneda zlokalizowana jest w Łomży, u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Obiekt dysponuje całkowitą powierzchnią 40 tys. mkw. z czego prawie 16 tys. mkw. przeznaczono pod wynajem. Zakupy można zrobić m.in. w hipermarkecie Tesco Extra, sklepach RTV Euro AGD, Reserved, House, Cropp Town, Mohito, Sinsay, CCC, Rossmann, Orsay, Deichmann, Martes Sport, Kari, Cliff Sport, Apart, 4F i Zabawkowy Raj. Klienci mają do dyspozycji parking oferujący 600 miejsc postojowych.

Generalnym wykonawcą Galerii Veneda był Instal Białystok. Projekt architektoniczny Galerii Veneda powstał w warszawskiej pracowni projektowej Mąka Sojka Architekci we współpracy z zespołem architektów Echo Investment.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Firma zrealizowała 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw.  Prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Echo Investment aktualnie realizuje dwie handlowe inwestycje: Galerię Amber w Kaliszu i Galerię Sudecką w Jeleniej Górze. W Kaliszu trwają zaawansowane prace, otwarcie obiektu planowane jest jesienią br.

Galeria Sudecka, która powstanie w wyniku rozbudowy istniejącego CH Echo, będzie pierwszym obiektem handlowo-rozrywkowym w powiecie jeleniogórskim. Pierwszy etap realizacji projektu polegający na przebudowie części istniejącej już się rozpoczął. Drugi etap zakłada rozbudowę centrum, którego powierzchnia całkowita wyniesie 50 tys. mkw, z czego 30 tys. mkw. stanowić będzie powierzchnia handlowa. Otwarcie Galerii Sudeckiej nastąpi wiosną 2014 r.