Wizualizacja Galerii Galena

– Planujemy w kwietniu lub maju 2013 roku złożyć wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Galena w Jaworznie. Przygotowaliśmy już większość dokumentów potrzebnych do wniosku – powiedział Stanisław W. Lessaer, wiceprezes i główny projektant P.A. Nova SA podczas Shopping Center Forum 2013 Spring Edition. –  Dodam, że powierzchnia handlowa galerii jest już zarezerwowana w około 60 proc. przez najemców.

Galeria Galena, której inwestorem jest P.A. Nova SA powstanie w śródmieściu Jaworzna, na działce o powierzchni 6,1 ha. Obiekt będzie zlokalizowany naprzeciw Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej. Dwukondygnacyjna galeria o łącznej powierzchni najmu blisko 45 tys. mkw. pomieści około 130 sklepów i punktów usługowych.

W Galerii Galena, najemcą będzie też m.in. wielosalowe kino. Spółka nie wyklucza wprowadzenia do Galerii klubu fitness, o powierzchni od 1,5 tys mkw. W obiekcie znajdzie się podziemny parking na około 820 samochodów. Planowane otwarcie Galerii Galena to 2014 rok.

P.A. Nova SA oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych. Spółka posiada również własne obiekty handlowe. Są to galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców: w Przemyślu, Kędzierzynie Koźlu, Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.