Wojas

Na początku marca otwarto kolejny salon firmowy Wojas w centrum handlowym. Na jego lokalizację wybrano nowo powstałą Galerię Veneda w Łomży. To pierwszy sklep Wojas w tym mieście i piąty w województwie podlaskim.

Salon Wojas w Galerii Veneda został zaprojektowany według najnowszego konceptu wizualnego. Otwarcie lokalu w Łomży jest kolejnym etapem w procesie realizacji planów ekspansji, którą zapowiedział zarząd spółki Wojas SA.

W 2013 roku spółka obuwnicza planuje uruchomić około 10 nowych salonów w galeriach i centrach handlowych na terenie kraju.

W tym roku został otwarty salon m.in.: w Złotych Tarasach w Warszawie, w Galerii Łódzkiej, W CH Auchan w Szczecinie oraz w Wadowicach.

Założona w 1990 roku firma Wojas to jeden z największych polskich producentów obuwia i właściciel sieci sklepów tej marki. Detaliczna sieć sprzedaży liczy 135 sklepy w Polsce, 9 na Słowacji oraz 4 na Ukrainie. Firma prowadzi również sprzedaż produktów w sklepie internetowym. W 2012 roku sprzedaż w e-sklepie wzrosła o 162 proc. w stosunku do roku 2011.

W 2012 roku otwierała kolejne sklepy, a także remontowała stare, dostosowując je do nowej stylistyki. Nowy wystrój sklepów został zaprojektowany przez firmę Schwitzke Górski sp. z o.o.

Wojas zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2008 roku. Pozyskane na rynku pieniądze spółka przeznaczyła na rozwój sieci sprzedaży. W efekcie w ciągu kilku lat liczba salonów Wojas niemal się podwoiła.