Kolekcja Solar

Przychody ze sprzedaży spółki odzieżowej Solar w lutym 2013 roku wyniosły 11,4 mln zł. W tym w salonach własnych oraz outletowych firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 7 mln zł.
Na 2013 rok spółka ma podpisane już cztery umowy najmu: w działającym Ptak Outlet w Rzgowie koło Łodzi, CH Europa Centralna w Gliwicach, Galerii Katowickiej i CH Wzgórze w Gdyni.

Jak informował portal Retailnet Tomasz Sudoł, dyrektor sieci sprzedaży Solar Company SA – Spółka prowadzimy rozmowy dotyczące najmu kolejnych lokali w galeriach i centrach handlowych. Ponadto analizujemy wszystkie oferty dotyczące dobrych lokalizacji.

Solar za granicą przede zamierza otwierać sklepy na rynku niemieckim. W marcu spólka uruchomiła pierwszy sklep franczyzowy w Luksemburgu.

Sieć sprzedaży spółki w Polsce i za granicą obejmuje łącznie 237 sklepów. W Polsce sieć skupia 199 punktów handlowych, Składa się ona z 75 sklepów własnych, w tym 8 sklepów typu outlet, 8 sklepów franczyzowych, 116 sklepów partnerskich oraz sklepu internetowego.

Za granicą sieć obejmuje 38 sklepów – 31 partnerskich oraz 7 franczyzowych zlokalizowanych m.in.: w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.

Solar  to marka założona w 1989 roku przez trzech współwłaścicieli. Zatrudnia obecnie 700 pracowników i posiada 4,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Pierwszy sklep firmowy otwarto w Poznaniu w 1998 roku.