Przedstawiciele TREI Real Estate
Przedstawiciele TREI Real Estate

TREI Real Estate, działający w siedmiu krajach europejskich deweloper i inwestor obecnie zarządza portfelem ponad 500 nieruchomości. Główne zadania ekspansji firmy w Polsce skierowane będą na budowę parków handlowych o nazwie Vendo Park.

– Pierwsze doświadczenia związane z budową parków handlowych Vendo Park zdobywaliśmy w Czechach, gdzie działają one w dwóch lokalizacjach. W Polsce jesteśmy na etapie realizacji inwestycji w Nysie i Chełmie. Obecnie dostaliśmy zgodę od naszego głównego udziałowca na realizację kilku projektów na polskim rynku. W planach jest rozpoczęcie realizacji 15-20 projektów w ciągu najbliższych 2-3 lat – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Krzysztof Kołomyjski, członek zarządu TREI Real Estate.

Ostatnio TREI Real Estate rozpoczął inwestycję parku handlowego przy ulicy Piłsudskiego w Nysie. Obiekt powstaje w sąsiedztwie istniejącego już marketu Kaufland. Będzie miał około 9 tys. mkw. powierzchni najmu. Projekt zakłada powstanie jednokondygnacyjnego budynku z parkingiem na około 300 miejsc postojowych. Planowany termin zakończenia budowy to październik 2013 roku.

Obiekt jest obecnie wynajęty w około 70 proc.

TREI Real Estate planuje także budowę kolejnego parku handlowego przy ulicy 3-go Maja w Chełmie. W chwili obecnej trwają prace projektowe. Planowany termin otwarcia parku handlowego Vendo Park Chełm to wiosna 2014 roku. Obiekt będzie posiadał około 5,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Projekty w Nysie i w Chełmie są przygotowane przy współpracy z firmą Vertano Real Estate, w tym również w zakresie komercjalizacji.

TREI Real Estate działa w Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, Portugalii i na Węgrzech. Obecnie firma zarządza ponad 500 nieruchomościami z branży handlowej, logistycznej, hotelowej, mieszkaniowej oraz biurowej.