Media Markt
Media Markt

Media Markt działający na rynku elektroniki użytkowej otwiera kolejną placówkę. 14 marca 2013 ruszył salon w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku. Jest to 47. market sieci Media Markt w Polsce.

Powierzchnia całkowita sklepu wynosi ponad 3 tys. mkw. W salonie zostało zatrudnionych 48 osób + 20 osób z firm zewnętrznych.

– O obsługę klientów zadba 48 profesjonalnie przeszkolonych pracowników. W celu sfinansowania zakupu łatwo będzie również zawrzeć na miejscu umowę kredytową przy minimum formalności – powiedział Piotr Wobalis, dyrektor marketu.

Największy w Słupsku market z branży elektroniki użytkowej oferuje asortyment w zakresie sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, telewizorów, urządzeń audio-wideo, biurowych, AGD i pełną gamę akcesoriów, a także książki, gry komputerowe oraz filmy i muzykę.

Zgodnie z konsekwentnie realizowaną strategią rynkową w nowym sklepie klienci będą mogli nabyć zarówno nowinki techniczne, produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt w najlepszych cenach. W ofercie marketu znajdą się produkty marek własnych:, ISY, ok., Koenic i Peaq.

Media Markt wraz z siecią Saturn to marki sklepów z elektroniką użytkową, należące do holdingu Media-Saturn. Obecnie w Polsce działa blisko 20 sklepów stacjonarnych sieci Saturn i 47 Media Markt. Oprócz sprzedaży w salonach stacjonarnych, holding mocno stawia na rozwój e-commerce.

Sklep internetowy sieci Saturn i Media Markt zadebiutował w listopadzie 2012 roku. Media Saturn Holding zamierza w ciągu najbliższych dwóch lat umocnić swoją pozycję na rynku e-commerce, rozszerzyć zasięg na cały kraj oraz pozyskać klientów tam, gdzie nie ma swoich marketów. Według szacunków w przyszłym roku internetowe wpływy Media Saturna mają wynieść 5 proc. przychodów.

Poprzez sprzedaż online spółka zamierza dotrzeć w rejony, w których nie ma marketów. Jednocześnie spółka nie powstrzymuje ekspansji stacjonarnych sklepów. Plany rozwoju zakładają otwarcie kolejnych marketów Saturn i Media Markt na terenie całego kraju.