CCC
CCC

Spółka CCC poinformowała w komunikacie, że zarząd firmy kontynuując ekspansję i rozwój za granicą podjął uchwałę w sprawie utworzenia spółki CCC Shoes Ayakkabıcılık Ticaret Limited Sirketi z siedzibą w Istambule w Turcji.

CCC SA obejmie 100 proc. udziałów w ww. spółce. Wartość kapitału zakładowego spółki będzie wynosiła pięćdziesiąt tysięcy lirów tureckich.

Podstawowym przedmiotem działalności utworzonej spółki będzie dystrybucja towarów dostarczanych przez CCC SA na teren Turcji.

Właściciel sklepów obuwniczych spółka CCC w grudniu 2012 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 121 mln zł. To wzrost o 34 proc w porównaniu do roku poprzedniego. Przychody za okres styczeń – grudzień 2012 wyniosły ponad 1,3 mld zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku 2011 o prawie 21 proc.

CCC SA jest właścicielem sieci sklepów CCC, Lasocki, Quazi, Boti. Strategicznym celem spółki na lata 2013 – 2015 jest zdobycie pozycji lidera rynku obuwniczego w każdym z krajów Europy Środkowej. W Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech spółka zamierza rozwijać sieć sklepów własnych, natomiast w Rosji, Rumunii i krajach nadbałtyckich przez franczyzę. Firma nie wyklucza również rozwoju w Kazachstanie i na Ukrainie.

W 2013 roku sieć sprzedaży spółki CCC zwiększy się o 120 sklepów CCC, w tym co najmniej 40 salonów sprzedaży powstanie w Polsce, 25 w Czechach i na Słowacji, 25 na Węgrzech i co najmniej 20 w Rumunii.