& Other Stories
& Other Stories

W Londynie otwarto pierwszy sklep nowej marki należącej do grupy H&M – & Other Stories. Salon zajmuje ponad 1000 mkw. w dwupoziomowym lokalu przy Regent Street. Sklep powiązany jest z internetową platformą sprzedażową stories.com.

Kolejne 6 salonów & Other Stories zostanie otwartych wiosną również w Europie. Sklepy marki znajdą się w Barcelonie, Berlinie, Kopenhadze, Mediolanie, Paryżu i Sztokholmie. Sklepy online & Other Stories będą działać w: Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii i Szwecji.

H&M nie podaje żadnych informacji na temat otwarcia pierwszego sklepu w Polsce oraz możliwości zakupów internetowych w naszym kraju.

Marka & Other Stories oferuje kobietom szeroki wybór odzieży, obuwia, toreb, dodatków. Kolekcje marki są bardzo zróżnicowane i łączą w sobie elementy męskiego krawiectwa z damską elegancją.

W 2012 roku sprzedaż sieci odzieżowej H&M w Polsce wyniosła prawie 2,95 mld koron szwedzkich. Tym samym grupa H&M zanotowała w Polsce wzrost sprzedaży o 7 procent w porównaniu rok do roku.

2012 rok sieć H&M zamknęła w Polsce z liczbą 103 salonów. 14 placówek zostało otwartych właśnie w roku ubiegłym. W 2012 roku nie zamknięto też żadnego działającego wcześniej sklepu sieci.

Polska była jednym z krajów, w którym firma otworzyła najwięcej salonów. Ponadto w naszym kraju grupa zdecydowała się na otwarcie pierwszych dwóch salonów marki COS. Przedstawiciele H&M twierdzą, że wciąż widzą duży potencjał w takich krajach jak: Polska, Rosja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i Francja. W 2012 roku sprzedaż całej grupy na wszystkich rynkach wzrosła o 11 procent.

Oprócz flagowej marki H&M, grupa obejmuje także brandy: COS, & Other Stories, Monki, Weekday and Cheap Monday, H&M Home. Grupa H&M posiada ponad 2800 sklepów na 48 rynkach i zatrudnia ponad 104 tys. pracowników.