Atrium Poland Real Estate planuje powiększyć część handlową toruńskiej Galerii Atrium Copernicus o około 20 tys. mkw. Obecnie przy ul. Żółkiewskiego prowadzone są prace związane z budową dwupoziomowego parkingu na 450 miejsc, które zakończą się latem tego roku. Rozbudowa Atrium Copernicus ruszy po zakończeniu modernizacji parkingu i potrwa około 12 miesięcy – dowiedział się portal Retailnet.

Na początku stycznia 2013 roku Atrium Poland Real Estate podpisał umowę z generalnym wykonawcą projektu – firmą CFE Polska sp. z o.o.

W rozbudowanej części centrum handlowego Atrium Copernicus znajdzie się około 60 sklepów oraz punkty usługowe, kawiarnie i restauracje. Obecnie wynajęto już blisko połowę – 47 proc. – powierzchni nowej części galerii. Wśród przyszłych najemców są takie marki, jak m.in.: Cubus, Carry, Active, fitness klub Pure, Smyk, drogeria Rossmann, perfumeria Sephora, salon nowej marki z grupy LPP – Sinsay, Mohito, Centro, Diverse, czy Cukiernia Sowa.

Atrium Copernicus to nowoczesne centrum handlowe o powierzchni najmu ponad 30 tys. mkw., na której znajduje się 90 sklepów i punktów usługowych. Głównym najemcą jest hipermarket Real o powierzchni ponad 11,3 tys. mkw. Ponadto w galerii funkcjonują sklepy znanych marek m.in. Deichmann, H&M, Empik, Gino Rossi, perfumeria Douglas, Media Markt. Na terenie obiektu dostępny jest parking na 850 miejsc.

W Polsce Atrium posiada 21 działających centrów handlowych. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Atrium Mosty w Płocku, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile oraz Atrium Plejada w Bytomiu. Łącznie spółka posiada w Polsce ok. 389 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie Atrium prowadzi budowę centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie.