Salon Ochnik

Spółka Ochnik, właściciel sieci sklepów z galanterię i odzieżą skórzaną, 13 marca br. otworzyła kolejny punkt sprzedażowy. Nowy salon został zlokalizowany w centrum outletowym Factory Annopol. Salon zajął lokal o powierzchni 102 mkw. jest 10 salonem outletowym marki i 67 w całej sieci.

Otwarcie salonu Ochnik w Factory Annopol jest pierwszym z pięciu zaplanowanych na rok 2013. Nowe sklepy zostaną uruchomione również w Szczecinie, w CH Wzgórze w Gdyni, w Galerii Amber w Kaliszu i w CH Felicity w Lublinie.

Firma Ochnik sp. z o.o. została utworzona w 1989 roku. Zajmuje się projektowaniem i sprzedażą odzieży, galanterii skórzanej oraz dodatków. Obecnie funkcjonuje 67 salonów firmowych o powierzchni od 60 do 100 mkw. Sklepy są zlokalizowane w galeriach i centrach handlowych w całej Polsce (najwięcej znajduje się w woj. mazowieckim i śląskim). Siedziba firmy mieści się w Garwolinie. Firma w zeszłym roku uruchomiła trzy salony, w tym pierwszy w Niemczech w centrum handlowym Lohr Center Koblenz.

Spółka w październiku 2009 roku uruchomiła sklep internetowy www.sklep.ochnik.com. E-sklep Ochnik jest najlepszym punktem sprzedaży spośród wszystkich sklepów detalicznych spółki. W 2012 roku sprzedaż poprzez ten kanał dystrybucji wzrosła o 30 proc. w porównaniu do roku 2011. Obecnie spółka pracuje nad wersją anglojęzyczną e-sklepu.