Galeria S
Galeria S

Podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2013 zostały zaprezentowane galerie handlowe realizowane przez Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus: Galeria S w Siedlcach i Galeria Jurowiecka w Białymstoku. Obie galerie są w trakcie budowy.

– Celem uczestnictwa w Shopping Center Forum było przede wszystkim zaprezentowanie naszych projektów i spotkania z najemcami.Forum to także miejsce spotkań z innymi uczestnikami rynku, wymiana opinii o rynku i zapoznanie się z nowymi projektami handlowymi. Ogromną zaletą forum jest fakt, że w jednym miejscu można spotkać tak wielu ciekawych ludzi – powiedziała Agnieszka Michalczewska z firmy Aspenn, odpowiedzialnej za komercjalizację galerii handlowych PB Konstanty Strus.

Galeria Jurowiecka będzie mieć 25 tys. mkw. powierzchni GLA. W centrum handlowym znajdzie się oprócz lokali handlowo-usługowych i hotelu także wielosalowe kino o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Na poziomie -2 powstanie parking z 450 miejscami parkingowymi. Obiekt będzie posiadał też odrębny parking dla gości hotelowych.

Galeria S powstaje w Siedlcach u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wojskowej. Będzie ona zintegrowana z istniejącą galerią, a także z zabytkowym budynkiem banku. Całkowita powierzchnia najmu obiektu wyniesie 34 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji 850 miejsc parkingowych.

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus to firma deweloperska działająca na polskim rynku od ponad 20 lat i specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym. Obecnie firma realizuje dwie inwestycje o charakterze handlowym: Galerię S w Siedlcach oraz Galerię Jurowiecką w Białymstoku. Architektem obiektów jest firma Bulak Projekt. Za komercjalizację Galerii S w Siedlcach oraz Galerii Jurowieckiej w Białymstoku odpowiada firma Aspenn.