Real
Real

Tłumy mieszkańców  Jeleniej Góry i okolic pojawiło się na otwarciu hipermarketu sieci Real w Galerii Sudeckiej. Pierwszego dnia w Realu zrobiło zakupy blisko 9 tysięcy osób.

– Otworzyliśmy pierwszy hipermarket Real w Jeleniej Górze, który jest częścią wstępnego etapu budowy Galerii Sudeckiej. To, na co kładziemy bardzo duży nacisk jako sieć, to konkurencyjne ceny i już w dniu otwarcia widać, że nasi klienci bardzo chętnie korzystali z naszej oferty – mówi redakcji Retailnet Hanna Turkiewicz, dyrektor hipermarketu Real w Jeleniej Górze.

Projekt spółki Echo Investment w Jeleniej Górze obejmuje przebudowę i rozbudowę istniejącego od ponad 12 lat Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II.

– Zakończyliśmy pierwszy etap polegający na modernizacji części istniejącej i wymianie operatora hipermarketu. Otwarcie hipermarketu Real spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Kolejnym etapem inwestycji, będzie rozbudowa CH Echo – mówi Marcin Materny, dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment.

W pierwszej kolejności powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie budowa retailparku, w ramach którego powstanie między innymi wielkopowierzchniowy sklep z branży DIY.

Inwestor w ostatnich dniach poinformował, że obiekt, który docelowo miał mierzyć po rozbudowie 30 tys. mkw. powierzchni handlowej, będzie rozbudowany o kolejne 15 tys. mkw. Galeria Sudecka ostatecznie będzie oferować 45 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 1800 miejsc parkingowych. Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdą się między innymi sklepy z grupy LPP, dla których przeznaczono powierzchnię 3,5 tys. mkw., a także GoSport, który dysponował będzie sklepem o powierzchni 1350 mkw.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Głównymi atutami centrum mają być sprawdzona lokalizacja, oferta 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych, a także możliwość wypromowania marki.

Spółka Echo Investment posiada również decyzję o zezwoleniu na budowę inwestycji drogowej (ZRID) dotyczącą m.in. budowy ronda, które stanowić będzie centralny punkt układu komunikacyjnego ( tzw. obwodnicy miasta okalającej obiekt od strony zachodniej i północnej), łączącego się z ul. Legnicką oraz z drogą wojewódzką w kierunku Wrocławia.