Cinnamon rolls
Cinnamon rolls

Zarząd spółki Cinnabon Polska, masterfranczyzobiorca amerykańskiej sieci Cinnabon w Polsce, zdradza plany wprowadzenia nowego konceptu o nazwie Cinnabon Bakery Cafe.

We Wrocławiu zostanie uruchomiony drugi na świecie, a pierwszy w Europie Cinnabon Bakery.

W jego ofercie, oprócz tradycyjnych dla marki słodkości, dostępne będą również  przekąski obiadowe i lunchowe.

Uruchomienie nowego konceptu to kolejny krok w kierunku ogólnopolskiej ekspansji amerykańskiej marki.

– Jest to zupełnie nowy koncept Cinnabon jeszcze nieobecny w Europie, a drugi taki na świecie. Od klasycznego punktu Cinnabon różni go wystrój, formuła i oczywiście oferta, w której pojawiły się propozycje nie tylko słodkich ale i pikantnych wypieków. To, co wspólne dla obu konceptów to wysoka jakość, wyjątkowy smak, delikatne ciasto i rewelacyjny aromat – mówi Marek Grochowski, dyrektor generalny Cinnabon Polska.

W ofercie nowego konceptu znajdą się sztandarowe produkty marki – rollsy i cynamonowe przysmaki a także przekąski i ciepłe dania, które zastąpią obiad lub szybki lunch.

Przedstawiciele spółki nie zdradzają  na razie szczegółów dotyczących otwarcia nowego punktu.

Jak już informowaliśmy, po otwarciu trzech punktów ciastkarni Cinnabon w Katowicach, Cinnamon Polska sp. z o.o. master franczyzobiorca sieci Cinnabon w Polsce planuje ekspansję w innych dużych miastach na terenie kraju.

W planach jest otwarcie docelowo około 50 ciastkarni w Polsce. – Na zbudowanie takiej sieci mamy 8 lat – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Grochowski.

Przypomnijmy, Cinnabon w Polsce zadebiutował w 2011 roku. Do tej pory otwarte zostały trzy punkty ciastkarni. Dwa znajdują się w centrum handlowym Silesia City Center, a jeden na niedawno otwartym Dworcu w Katowicach przy budowanej Galerii Katowickiej. Spółka właśnie uaktywnia system franczyzowy i jest na etapie rozmów z potencjalnymi franczyzobiorcami.

Cinnabon to ogólnoświatowa sieć ciastkarni oferująca cynamonowe babeczki zwane rollsami. Marka istnieje od 1985 roku w Stanach Zjednoczonych. Lokale sieci znajdują się w ponad 50 krajach na świecie m.in. w Rosji, Indiach, Japonii, Egipcie, Libii, Kanadzie, Austrii i Izraelu. Obecnie działa ponad tysiąc lokali franczyzowych na całym świecie.