Drogeria
Drogeria

Firma Jeronimo Martins będąca właścicielem drogerii Hebe planuje w 2013 kolejne otwarcia tej sieci. Obecnie w naszym kraju działają 32 drogerie Hebe.

Sklepy pod logo Hebe znajdują się zarówno w centrach handlowych, jak i przy głównych ulicach. W ostatnim czasie uruchomiono kolejną drogerię sieci w galerii handlowej MM w Poznaniu.

Przedstawiciele firmy Jeronimo Martins zapowiedzieli w rozmowie z redakcją Retailnet kolejne otwarcia. Nie chcieli jednak zdradzić, ile dokładnie powstanie nowych drogerii w 2013 roku.

– Kolejne otwarcia, które są już potwierdzone będą miały miejsce podobnie jak wcześniej, w centrach handlowych i przy ulicach. Drogerie pojawią się też w parkach handlowych. W 2013 roku będziemy jednak skupiać się  głównie na największych miastach Polski. W niektórych z nich, gdzie już działa marka Hebe, będą otwarte kolejne drogerie – mówi w rozmowie Retailnet Tomasz Alot, manager ds. nieruchomości Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja sp. z o.o.

Jeronimo Martins otwiera drogerie Hebe w dwóch formatach. Spółka poszukuje lokali mierzących powyżej 400 mkw. m.in. w galeriach handlowych dla formatu Hebe wraz z apteką. Do otwarcia samodzielnej drogerii Hebe Jeronimo Martins wymaga powierzchni większej niż 250 mkw.

Jeronimo Martins rozwija sieć Hebe w Polsce od 2011 roku. Pierwsza drogeria pod tym logo powstała w Warszawie.

Grupa Jeronimo Martins rozpoczęła działalność w Polsce w 1995 roku. Należąca do spółki JMP SA sieć sklepów Biedronka to obecnie największa sieć sklepów detalicznych w Polsce.