Park Handlowy Bielany

Inter Ikea Centre Group Poland – właściciel i zarządca Parku Handlowego Bielany – podpisał właśnie z firmą Jysk Polska umowę najmu lokalu w części meblowej centrum handlowego, znajdującej się naprzeciwko hipermarketu Tesco i sklepu Ikea. JYSK zajmie lokal o powierzchni 1,1 tys. mkw., a sklep Baby Maxx (który dzierżawi to pomieszczenie) przeniesie się do sąsiedniego wnętrza. Obecnie trwają prace wykończeniowe, otwarcie zaplanowano na wiosnę.

– W ten sposób Jysk uzupełni naszą obszerną ofertę prawie dwudziestu sklepów i salonów z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz. Podpisanie tej umowy pozwoli nam również zakończyć komercjalizację tej części Parku Handlowego Bielany, ponieważ nie mamy już wolnych lokali w tym ciągu handlowym – mówi Agnieszka Pyzanowicz-Francke, dyrektor Parku Handlowego Bielany.

Jysk to międzynarodowa sieć handlowa, która sprzedaje artykuły pod hasłem wszystko dla domu. Jej założycielem jest Duńczyk Lars Larsen, który otworzył swój pierwszy sklep w 1979 roku w Arhus. Obecnie grupa Jysk obejmuje ponad 2 tys. sklepów w 34 krajach na całym świecie – przede wszystkim w Europie, ale także w Chinach i USA. Zatrudnia około 17,5 tys. pracowników, a roczny obrót wynosi około 2,6 miliarda euro. W Polsce pierwszy sklep sieci otwarto w marcu 2000 roku w Gdańsku. Teraz Jysk Polska zarządza ponad 140 sklepami.

Park Handlowy Bielany to największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku. Na terenie Parku znajdują się także punkty usługowe, drogerie i apteka oraz delikatesy Alma i hipermarket Tesco Extra.

Już w 2014 roku Park Handlowy Bielany przyjmie klientów w nowym, jeszcze większym i nowocześniejszym obiekcie. Zaoferuje około 200 sklepów na ponad 145 tys.mkw. powierzchni handlowej. Do dyspozycji klientów będzie też parking z 4,7 tys. miejsc .