Costa by coffeeheaven
Costa by coffeeheaven

Zarząd spółki CHI Polska SA poinformował o otwarciu 28. Kawiarni, która zadebiutowała na polskim rynku jesienią 2012 roku i jednocześnie zapowiedział dalszą ekspansję w 2013 roku.

Od 13 marca nowa kawiarnia działa w centrum outletowym Factory Warszawa Annopol. Salon ma 106 mkw. powierzchni i został urządzony w stylu Evolution.

Wybór lokalizacji dla kolejnej kawiarni Costa by coffeeheaven w opinii zarządu sieci, nieprzypadkowo padł na Factory Warszawa Annopol. Jest to największe wyprzedażowe centrum województwa mazowieckiego i jednocześnie pierwszy outlet prawobrzeżnej Warszawy. Na decyzję tę wpływ miało również uzyskanie przez Factory Annopol ekologicznego certyfikatu BREEAM już na etapie projektu. Naczelną zasadą, którą kieruje się CHI Polska SA jest bowiem idea zrównoważonego rozwoju. Dewiza ta, jak poinformowano, obowiązuje w spółce nie tylko przy doborze składników kawy, ale i podczas wyboru miejsca na siedzibę firmy czy lokalizacji kawiarni.

Costa by coffeeheaven stworzona została w listopadzie 2012 roku poprzez połączenie dwóch dotychczas prowadzonych przez CHI Polska typów kawiarni: Costa Coffee oraz coffeeheaven.

Nowa kawiarnia jest 28 placówką Costa by coffeeheaven i jednocześnie 17 kawiarnią tej marki funkcjonującą w centrum handlowym. W tym roku spółka planuje uruchomienie kolejnych 10 kawiarni Costa by coffeeheaven w całej Polsce. Część z nich pojawi się właśnie w centrach handlowych, które są atrakcyjnymi lokalizacjami, dzięki dobremu umiejscowieniu i dużej popularności wśród klientów.

CHI Polska jest operatorem łącznie ponad 110 kawiarni, w tym Costa by coffeeheaven oraz coffeeheaven. Firma planuje otwieranie nowych lokali oraz rebranding kolejnych kawiarni coffeeheaven. O planach ekspansji w 2013 roku, jak informuje zarząd, zadecydują badania konsumenckie oraz sytuacja rynkowa i związane z nią wyzwania dla całej branży.