Sklep Decathlon

Obecnie Decathlon sp. z o.o. posiada 29 placówek handlowych w Polsce, na terenie 12 województw (całkowita powierzchnia 120 tys. mkw.). W 2013 roku spółka planuje powiększyć sieć o 4 lokalizacje.

Nowe sklepy Decathlon będą mieścić się przed wszystkim w centrach handlowych: w powstającym obiekcie handlowym przy ulicy Struga w Szczecinie,  w Płocku w CH Graniczna (pierwszy punkt), w rozbudowywanej części CH Magnolia we Wrocławiu, a także w Poznaniu. Większość sklepów zostanie otwarta pod koniec roku. Decathlon zamierza rozwijać się w miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców  – dowiedział się portal Retailnet.

Decathlon to francuska sieć handlowa, która należy do Grupy Oxylane. W Polsce firma działa od 2001 roku. W 2012 roku spółka uruchomiła cztery sklepy: w Rumi, Mikołowie, Ustowie obok Szczecina oraz w Białymstoku.

Decathlon w Polsce otwiera sklepy o powierzchni od 2 tys. mkw. do 9 tys. mkw. Punkty te oprócz przestrzeni handlowej posiadają tzw. strefę testową, w której klienci mogą wypróbować sprzęt sportowy. Sklepy sieci najczęściej są położone w pobliżu centrów i parków handlowych.

Decathlon jest producentem i dystrybutorem artykułów sportowych (sieć posiada 679 sklepów w 18 krajach. Zatrudnia 41 tysięcy pracowników i ma w swojej ofercie 6-10 tysięcy modeli produktów). Od 2003 roku do 2011 roku spółka podwoiła liczbę swoich salonów na świecie. Najwięcej punktów handlowych mieści się na terenie Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Ponadto Decathlon posiada sieć sklepów internetowych w krajach, gdzie prowadzi sprzedaż.

Oxylane jest spółką, która kontroluje sieci sprzedaży i marki oferujące sprzęt i odzież sportową. Głównym formatem handlowym Oxylane jest Decathlon.

W sklepach Decathlon, oprócz produktów światowych firm sportowych, znajduje się sprzęt specjalistycznych marek należących do firmy m.in.: Quechua (turystyka górska), Wed’ze (narciarstwo i snowboard), Tribord (sporty wodne), Domyos (fitness), Kalenji (bieganie), B’Twin (rowery), Kipsta (gry zespołowe). Markety oferują również obsługę serwisową sprzętu zakupionego przez klientów.