Rabarbar
Rabarbar

Firma Bialcon istnieje na rynku od 1992 roku. Oferuje odzież dla kobiet pod dwiema markami – Bialcon i Rabarbar. Sieć została stworzona przez Barbarę Chwesiuk, która jest główną projektantką firmy.

Obecnie spółka posiada sieć sprzedaży liczącą 34 salony zlokalizowane na terenie całego kraju. Większość sklepów sieci to salony franczyzowe – 32 sklepy. Obecnie spółka zamierza postawić na rozwój sieci salonów własnych.

– Do tej pory otwieraliśmy sklepy w mniejszych miejscowościach i głównie były to placówki franczyzowe. W 2013 roku chcemy zmienić strategię działania i postawić głównie na otwarcia salonów własnych, których obecnie mamy dwa. Nowe sklepy pojawią się w dużych miastach. Planujemy ekspansję m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Poszukujemy lokali dla naszych dwóch marek Bialcon i Rabarbar. Zamierzamy w tym roku otworzyć po 5 sklepów dla każdej z marek – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Jakub Chwesiuk, reprezentujący firmę Bialcon SA.

Ostatnio firma Bialcon SA podpisała umowę najmu na nowy salon w Ptak Outlet – centrum wyprzedażowym zlokalizowanym w Rzgowie koło Łodzi.  Do tej pory firma prowadziła kiermasz w tym  outlecie, ale od 15 marca 2013 roku oferuje odzież w eleganckim salonie o powierzchni 100 mkw.

Salon w Ptak Outlet jest drugim sklepem własnym sieci. Pierwszy znajduje się w Białej Podlaskiej w siedzibie spółki.

Spółka otwiera sklepy o powierzchni od 70 do 80 mkw. Salony Bialcon znajdują się m.in. w Galerii Olimp w Lublinie, Fashion House w Warszawie i w Factory Warszawa Ursus. W stolicy sieć ma 10 placówek franczyzowych.

Sklepy sieci Rabarbar znaleźć można m.in. w Częstochowie, Płocku, Białej Podlaskiej. Obecnie działa 5 salonów.

Spółka posiada także sklepy za granicą, 2 na Litwie i po jednym w Szwajcarii, Finlandii i Szwecji.

W ofercie Bialcon i Rabarbar można znaleźć zarówno stroje wieczorowe i biurowe jak i odzież casual. Na każdy sezon spółka tworzy kolekcje składające się z około 500 wzorów.