Sklep Atlantic

Spółka Atlantic 20 marca uruchomi sklep w nowym koncepcie w łódzkiej Manufakturze. Salon zajmie powierzchnię 85 mkw. i będzie mieścił się na  pierwszym piętrze galerii. – To jest nasz pierwszy salon własny w nowym formacie, który chcemy przetestować na rynku – powiedziała portalowi Retailnet Anna Waszkiewicz, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej Atlantic SA.

– W 2013 roku planujemy otwierać kolejne sklepy franczyzowe i własne. Interesują nas lokalizacje w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. W zeszłym roku uruchomiliśmy kilkanaście sklepów oraz relokowaliśmy i odświeżaliśmy wnętrze kilku punktów sieci. Większość naszych salonów znajduje się w galeriach i centrach handlowych, a także przy głównych ulicach miast – dodała Anna Waszkiewicz.

Spółka w 2012 roku otworzyła sklepy m.in.: w centrum handlowym Gemini Park Tarnów, w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, w Outlet Park Szczecin, w centrum handlowym M1 w Zabrzu.

Atlantic SA zajmuje się produkcją i sprzedażą bielizny. Sklepy Atlantic mają powierzchnię od 40 mkw. do 80 mkw.

Aktualnie sieć Atlantic to ponad 200 salonów. W Polsce 65 salonów, w tym 23 franczyzy depozytowe, 34 salony firmowe i 8 outletów zlokalizowanych jest w największych polskich miastach. Atlantic ma również ugruntowaną pozycję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. W samej Rosji jest 75 salonów a  na Ukrainie 58. Produkty marki Atlantic można również kupić za pośrednictwem firmowego sklepu internetowego.