Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji w Mayland Real Estate
Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji w Mayland Real Estate

– W 2012 roku uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę Centrum Handlowego Serenada w Krakowie. Obecnie prowadzimy działania dotyczące uzyskania finansowania dla inwestycji. Planujemy rozpocząć budowę jeszcze w tym roku, żeby obiekt otworzyć pod koniec 2015 roku – powiedział Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji Mayland Real Estate na SCF 2013 Spring Edition.

W Centrum Handlowym Serenada blisko 80 proc. najemców będzie pochodziło z branży modowej. Na poziomie 0 znajduje się supermarket Piotr i Paweł, Super-Pharm, sklep z elektroniką. Poziom 1 to m.in. sklepy z grupy Inditex, a na poziomie 2 znajdzie się część restauracyjna, a także sklep z grupy LPP (Mohito, Cropp Town, Reserved, ReKids, Cubus, House, Home&You oraz Sinsay).

CH Serenada będzie miało dwa poziomy handlowe o powierzchni najmu 42 tys. mkw. Pomieści 170 sklepów i punktów handlowo-usługowych oraz parkingi na 1,7 tys. miejsc. Obiekt powstanie w sąsiedztwie ulic Dobrego Pasterza i Gen. Bora-Komorowskiego.

Inwestor nie podaje jeszcze nazwy generalnego wykonawcy, ale już wiadomo, że projekt architektoniczny przygotowała pracownia architektoniczna AMC Chołdzyński.
Mayland Real Estate sp. z o.o. istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku takie centra handlowe jak Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Obecnie realizuje rozbudowę CH Wzgórze w Gdyni.