Komfort
Komfort

W 2013 roku firma Sklepy Komfort SA otworzyła dwa nowe salony sieci Komfort. Spółka planuje dalszy rozwój na terenie naszego kraju. Szczególnie zainteresowana jest lokalizacjami w mniejszych miastach, w których nie ma żadnych salonów sieci.

– Obserwujemy rynek handlowy w Polsce i staramy się szukać dogodnych dla nas miejsc, które spełnią przede wszystkim nasze wymogi ekonomiczne. Nie chcemy też ryzykować przy wyborze nowych lokalizacji. Ważne są dla nas miejsca, w których na pewno będziemy mieli klientów – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Robert Stachniak, dyrektor ds. rozwoju i zarządzania nieruchomościami w firmie Sklepy Komfort SA.

– W tym roku jesteśmy przede wszystkim zainteresowani mniejszymi miastami, ale także nie wykluczamy otwarć w dużych miastach. Komfort jest dużą siecią sprzedaży. W największych miastach posiadamy nawet po kilka placówek. Posiadamy łącznie 92 salony własne i 35 działających na zasadach franczyzy  – dodaje Robert Stachniak.

Firma nie planuje otwarć salonów na terenie centrów handlowych. Zdecydowanie bardziej zainteresowana jest obecnością w parkach handlowych.

– Widzimy, że formuła retail parków przyjęła się bardzo dobrze na polskim rynku. To dlatego dokładnie przyglądamy się rynkowi parków handlowych w kraju – dodaje dyrektor ds. rozwoju i zarządzania nieruchomościami w firmie Sklepy Komfort SA.

Firma notuje lepsze obroty w salonach, do których można wejść bezpośrednio z zewnątrz. Nowe salony Komfort będą mierzyć średnio od 600 do 750 mkw. powierzchni.

Komfort to sieć sklepów detalicznych z branży wyposażenia wnętrz. Pierwszy sklep sieci powstał w Polsce 1992 roku. Obecnie w ofercie sklepów Komfort klienci mogą znaleźć szeroką paletę paneli podłogowych, wykładzin, dywanów, podłóg drewnianych i drzwi oraz akcesoriów do montażu i pielęgnacji podłóg. Klienci sieci mogą dokonywać również zakupów online w sklepie internetowym.

Obecnie sieć Komfort liczy ponad 127 sklepów umiejscowionych na terenie Polski i Czech. Firma zatrudnia około 1000 pracowników. Właścicielem spółki Sklepy Komfort SA jest fundusz Polish Enterprise Fund VI zarządzany przez Enterprise Investors.

Siedziba spółki oraz biuro mieszczą się w Łodzi. W Strykowie pod Łodzią zlokalizowany jest należący do firmy centralny magazyn dystrybucyjny zarządzający całą logistyką sieci na terenie Polski.