Galeria Solna
Galeria Solna

Marka modowa Takko otworzy w Galerii Solnej w Inowrocławiu salon o powierzchni 460 mkw. Otwarcie pierwszej w mieście galerii handlowej nastąpi 8 maja 2013 roku.

– To nasz pierwszy salon w Inowrocławiu . Przy wyborze lokalizacji naszych sklepów zawsze bierzemy pod uwagę dogłębną analizę rynku i potencjał miejsca. Inowrocław do tej pory nie posiadał nowoczesnego obiektu handlowego, dlatego jesteśmy przekonani, iż na obecności naszej marki w Galerii Solnej skorzystają wszyscy mieszkańcy Inowrocławia i okolic – mówi Marta Kusiak reprezentująca Takko.

Sieć Takko, obecna na rynku od ponad 30 lat, posiada 1,7 tys. salonów w 16 krajach Europy: w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Czechach, na Węgrzech, na Słowacji, w Rumunii, Polsce, Chorwacji, Słowenii, na Litwie, w Estonii, Szwajcarii, Włoszech i Serbii.

– Podpisanie umowy z Takko świadczy o potencjale handlowym Inowrocławia – tłumaczy Dariusz Wolanin z działu komercjalizacji Acteeum Central Europe, odpowiedzialny za negocjacje z Takko.  – Cieszymy się, że najpopularniejsze marki modowe, których miasto było dotychczas pozbawione, za niespełna dwa miesiące otworzą swoje salony w Galerii Solnej, gdzie będą miały możliwość właściwej ekspozycji swoich kolekcji. Swoje sklepy w obiekcie aranżują już m.in.: H&M, Reserved, Smyk , New Yorker.

Stopień komercjalizacji Galerii Solnej przekroczył już 90 proc. powierzchni a kolejne umowy są finalizowane.

– Wszystkie prace związane z realizacją inwestycji, w tym prace wykończeniowe najemców postępują zgodnie z harmonogramem i 8 maja nastąpi otwarcie obiektu – mówi Tomasz Szewczyk, prezes zarządu spółki ACE1, która jest inwestorem galerii.

– Mamy do czynienia z jedną z największych inwestycji w historii Inowrocławia. Realizacja projektu objęła bowiem swoim zasięgiem również modernizację infrastruktury w okolicy Galerii Solnej – wybudowano ekrany dźwiękoszczelne, nowe chodniki, a także rozbudowano ulice Wojska Polskiego, Grochową i Piłsudskiego – dodaje Tomasz Szewczyk.

Galeria Solna będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-usługowym w Inowrocławiu. Na powierzchni ponad 30 tys. mkw. znajdzie się 100 sklepów oraz punktów usługowych. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie 1000 miejsc parkingowych. W promieniu 30 km obiekt obejmie zasięgiem oddziaływania ponad 200 tys. mieszkańców Inowrocławia oraz okolic. Inwestorem centrum jest spółka ACE 1 utworzona przez należącą do Acteeum Group firmę ACTEEUM Central Europe oraz spółkę Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek, prezes CCC SA.