Sklep Bata

– Obecnie prowadzimy rozmowy z właścicielami centrów handlowych odnośnie uruchomienia sklepów Bata. Jednak na razie jest za wcześnie, żeby mówić o konkretnych lokalizacjach i terminach otwarcia. Interesują nas duże miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, a także miasta w których już działają nasze salony – powiedział portalowi Retailnet Jan Szczurko, członek zarządu, Branch Manager Bata Poland sp. z o.o.

– Podczas marcowej edycji SCF 2013 był obecny Damien Emery, Real Estate Manager Bata, który nawiązał kontakty z developerami i przeprowadził liczne rozmowy – dodał Jan Szczurko.

Spółka Bata w 2012 roku zakończyła restrukturyzację sieci sklepów na terenie Polski. Zostało zamkniętych kilkanaście nierentownych punktów handlowych. Obecnie funkcjonuje 15 sklepów, które znajdują się w galeriach handlowych i przy głównych ulicach miast m.in. w Galerii Bałtyckiej (Gdańsk), Silesia City Center (Katowice), CH Askana (Gorzów Wielkopolski), CH Atrium Promenada, CH Arkadia, CH Wola Park (Warszawa), Pasaż Grunwaldzki (Wrocław), Galeria Kazimierz (Kraków), CH Manufaktura (Łódź), CH Plejada (Sosnowiec).

W zeszłym roku wprowadzono również zmiany w strukturze organizacyjnej w Europie. Niektóre funkcje spółek w poszczególnych państwach zostały przekazane do centrali we Włoszech (Padwa). Wprowadzenie tych zmian pozwoli lepiej zintegrować i zarządzać rozwojem sieci sklepów na europejskim rynku.

W Polsce za rozwój sieci salonów odpowiada spółka Bata Poland sp. z o.o., której właścicielem jest International Footwear Investment B.V. Bata otwiera sklepy o powierzchni 350-400 mkw. Oferuje obuwie męskie, damskie i dziecięce, a także akcesoria m.in. torebki, teczki, odzież skórzaną, paski, portfele oraz środki do konserwacji i pielęgnacji obuwia. Bata prowadzi również sprzedaż w sklepie internetowym.

Bata to czeska marka obuwnicza, która powstała w 1894 roku. Buty z jej logo sprzedawane są w ponad w 90 krajach. Obecnie posiada sieć 4,6 tys. sklepów na pięciu kontynentach, które zarządzane są przez cztery regionalne jednostki (MBU) m.in. Bata Europe (Padwa) Bata Asia Pacific-Africa (Singapore), Bata Latin America (Mexico), Bata North America (Toronto).