Systemy komputerowe
Systemy komputerowe

Autorski system ColDis wspomaga proces zarządzania nieruchomościami. Wdrożone w CH Europa Centralna w Gliwicach moduły obsługują procesy zarządzania umowami najmu, zarządzania nieruchomością w zakresie wspierania planowania i kontroli inwestycji.

System wdrożyła spółka MakoLab specjalizująca się w tworzeniu kompleksowych rozwiązań internetowych dla biznesu m.in. dla koncernu Renault-Nissan.

System pozwala na rejestr i podział kosztów funkcjonowania, fakturowanie, analizę należności oraz na sporządzanie licznych raportów i zestawień. W ramach implementacji systemu spółka MakoLab przygotowała dedykowaną aplikację webową wspierającą migrację danych.

– System ColDis to przykład doskonałej integracji technologii z wiedzą i doświadczeniem. Skalowalność i modułowość narzędzia sprawiają, że jest elastyczne i z łatwością można dostosować je do bieżących potrzeb. Każda funkcja została opracowana we współpracy z praktykami rynku zarządzania i odniesiona do rzeczywistych przypadków, dzięki czemu system jest wydajny, funkcjonalny i sprawny – powiedział Wojciech Zieliński, prezes zarządu MakoLab SA.

ColDis to kompleksowy system automatyzujący procesy zarządzania nieruchomościami, zarówno w fazie ich realizacji, jak i eksploatacji. Pozwala na rejestrowanie i podział kosztów funkcjonowania, fakturowanie, analizę należności, sprzężenie z programem księgowym oraz generowanie czytelnych raportów i zestawień.

Z systemu ColDis korzystają zarówno polscy, jak i zagraniczni klienci spółki MakoLab: Rodamco Europe (Francja), I.I.C. Retail (Izrael), SwedeCenter (Szwecja), CT Ptak (Polska), Helical Poland (Wielka Brytania).

Obiekt zlokalizowany w Gliwicach zajmuje 67 tys. mkw., a w przyszłości planowane jest uruchomienie kolejnych części. Obecnie w Europie Centralnej działa 70 najemców, a docelowo przewidzianych jest około 120 sklepów.

MakoLab SA jest firmą informatyczną notowaną na rynku New Connect GPW w Warszawie. Od ponad 20 lat oferuje kompleksowe rozwiązania IT wykorzystując najnowsze technologie internetowe, webowe i mobilne. Głównymi obszarami działalności Spółki są Web Media i Business Solutions.

Klientami MakoLab są m.in. Philips Lighting Poland, BRE Bank, grupa Apsys, grupa funduszy Arka, Monnari Trade SA, Ferax (marka Gatta).