Hanza Tower to obiekt realizowany przez  J.W. Construction Holding SA w śródmieściu Szczecina przy ulicy Wyzwolenia 50.

– Postanowiliśmy spowolnić projekt Hanza Tower w Szczecinie. Rozważamy różne scenariusze, m.in. współpracę z innym inwestorem. Wydaliśmy na ten projekt ponad 40 mln zł i chcemy go zrealizować. Jednak musimy wypracować jednolitą, optymalną koncepcję i zastanowić się nad jej sfinansowaniem – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej  Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor biura ds. relacji inwestorskich, J.W. Construction Holding SA.

– Myślę, że owo spowolnienie to swoista troska dyrektora finansowego o właściwą strukturę przychodów bezpośrednio skorelowaną z kosztami całości inwestycji, wynika ono także ze stricte obiektywnych czynników takich jak oczekiwanie na zatwierdzenie przez Rade Miejską zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla tej części Szczecina, wyjątkowo nieprzychylnych warunków atmosferycznych i chęci zoptymalizowania finansowania tej inwestycji. W tych trudnych dla biznesu czasach szczególnie ważna jest rozwaga i minimalizowanie ryzyka – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Piotr Misiło, Project Manager, J.W. Construction Holding SA.

Przypomnijmy, budowę kompleksu rozpoczęto w 2011 roku, a planowany termin oddania obiektu do użytku to IV kwartał 2014 roku.

Hanza Tower ma być wielofunkcyjnym kompleksem handlowo-biurowo-usługowym. W pierwszej fazie budowy powstanie 12 tys. mkw. powierzchni handlowej.

W obiekcie oprócz części handlowej znajdzie się największe centrum konferencyjno-wystawiennicze w regionie ( powierzchnia 4, 5 tys. mkw.) z największą salą konferencyjną o powierzchni 2, 2 tys. mkw. Ofertę kompleksu uzupełni 4,5- gwiazdkowy hotel.

Powierzchnia użytkowa wynosić będzie 33 tys. mkw. Zaplanowano także parking na 400 samochodów.

Inwestorem projektu jest J.W. Construction Holding SA specjalizujący się w rynku mieszkaniowym i jako deweloper nieruchomości komercyjnych obecny w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Krynicy, Gdyni oraz za granicą. Spółka prowadzi działalność od 1993 roku.