sklep TK Maxx

Sieć sklepów TK Maxx otworzy dwa nowe lokale w centrach handlowych: w Poznaniu i Gdyni. W Poznań City Center firma wynajmie lokal o powierzchni 2456 mkw., a w Centrum Wzgórze w Gdyni 2222 mkw. Cushman & Wakefield, reprezentował najemcę podczas negocjacji.

TK Maxx to sieć sklepów oferująca ubrania, obuwie i akcesoria znanych marek po niższych cenach. Przedstawicielem firmy w Polsce jest spółka TJX Poland należąca do TJX Companies Inc. Sieć posiada kilka tysięcy sklepów na całym świecie, w tym ponad 3 tys. w samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. TK Maxx działa na polskim rynku od 2009 roku, obecnie ma 18 sklepów. Flagowy sklep TK Maxx znajduje się w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej.

– Firma Cushman & Wakefield reprezentuje firmę TK Maxx od momentu jej wejścia na rynek polski. TK Maxx kontynuuje swoją ekspansję w Polsce i zabezpiecza lokale w najważniejszych galeriach handlowych obecnie budowanych w naszym kraju, jak też poszukuje atrakcyjnych powierzchni w istniejących obiektach wszelkiego rodzaju – centrach handlowych, parkach handlowych i budynkach wolnostojących – powiedział Szymon Łukasik, Associate z działu powierzchni handlowych firmy Cushman & Wakefield.

Poznań City Center to zintegrowane centrum komunikacyjne połączone z galerią handlową, które pomieści dworce główne PKP i PKS, około 250 sklepów, parking przesiadkowy „Parkuj i jedź” oraz 1,5 tys. miejsc parkingowych. Inwestorami w projekcie są: TriGranit Development Corporation, Europa Capital oraz Polskie Koleje Państwowe SA. Planowany termin zakończenia budowy galerii handlowej o powierzchni 60 tys. mkw., w której TK Maxx otworzy swój lokal, to II połowa br.

Centrum Wzgórze znajduje się w ścisłym śródmieściu Gdyni. Galeria jest w trakcie rewitalizacji, która zwiększy powierzchnię handlową do 70 tys. mkw. Otwarcie planowane jest na III kwartał br. Inwestycja realizowana jest przez spółkę Mayland Real Estate.