Kolekcja marki Simple
Kolekcja marki Simple

Zarząd Gino Rossi SA poinformował, że otrzymał od spółki zależnej Simple Creative Products SA informację o złożeniu wypowiedzenia umowy o pracę przez główną projektantkę marki.

Przedmiotem umowy miało być wykonanie przez Lidię Kalitę sześciu kompletnych kolekcji odzieży wraz z artykułami uzupełniającymi, począwszy od kolekcji wiosennej 2013 r. do kolekcji jesienno-zimowej 2015 r. oraz współpraca w obszarach marketingu i reklamy.

Z uwagi na przewidziany w umowie okres wypowiedzenia, umowa o współpracy zostanie rozwiązania z dniem wykonania wszystkich obowiązków projektanta związanych z kolekcją jesienno-zimową 2013 r. Jak wskazano w komunikacie, przyczyną wypowiedzenia były okoliczności uniemożliwiające prawidłową współpracę pomiędzy stronami.

– Projektantka nie została zwolniona z firmy. Sama złożyła wypowiedzenie, ponieważ ma nowy pomysł na własne życie. Oczywiście ta decyzja nie wpłynie w żaden sposób na funkcjonowanie marki Simple Creative Products, która wciąż będzie rozwijać się na polskim rynku. Projektantka będzie pracować na swoim stanowisku do końca roku. Zostanie więc przygotowana zarówno pełna kolekcja wiosenno-letnia, jak i odzież oraz dodatki na sezon jesienno-zimowy – mówi w rozmowie z Retailnet Tomasz Malicki, prezes zarządu Simple Creative Products SA.

Obecnie na polskim rynku działa około 50 salonów marki Simple Creative Products. Brand dostępny jest także za granicą. Dwa salony Simple znajdują się w Niemczech, jeden mieści się na Litwie.

Od początku sierpnia 2012 roku firma Simple Creative Products SA poszerzyła kanał dystrybucji odzieży i dodatków marki Simple o sklep internetowy. E-sklep oferuje artykuły z bieżącej kolekcji, a także odzież posezonową w obniżonych cenach. W sklepie jest także dział outlet z najwyżej przecenioną odzieżą.

Simple Creative Products to modowa marka premium obecna na polskim rynku od 1993 r. Marka Simple należy do czołowych polskich firm w segmencie markowej, eleganckiej odzieży damskiej. Swoją ofertę kieruje do dobrze sytuowanych kobiet, aktywnych zawodowo, które preferują nowoczesny i jednocześnie klasyczny wygląd. W ofercie firmy znajdują się wzory biznesowe, jak i stroje mniej formalne.

Lidia Kalita w 1993 otworzyła wraz z siostrą Mają Palma pierwszy butik Simple Creative Products przy ul. Mokotowskiej w Warszawie. Od początku projekty Simple Creative Products oddawały ducha czasów i przemian jakie następowały w Polsce. Simple Creative Products to pierwszy polski dom mody. Lidia Kalita w sezonie projektuje dla marki Simple ponad 300 modeli.