Lody Grycan
Lody Grycan

Firma Lodziarnie Firmowe sp. z o.o., właściciel marki Grycan – Lody od pokoleń, otworzyła w Pradze pierwszą lodziarnio-kawiarnię w Czechach.

Pierwsza placówka pod marką Grycan Ice Cream Café znalazła się w znanym Centrum Handlowym Cerny Most w Pradze. W 2013 roku firma Grycan podjęła decyzję o rozpoczęciu działalności na kilku nowych rynkach w Europie, między innymi właśnie w Czechach.

– Zdecydowaliśmy się na otwarcie naszych lodziarni w Republice Czeskiej ponieważ czescy konsumenci znani są z wysokich wymagań wobec artykułów cukierniczych, zatem będą w stanie docenić jakość naszych lodów i deserów – mówi właściciel firmy Zbigniew Grycan.

Firma zapowiada dalszą ekspansję w tym kraju. Dwie kolejne lodziarnie zostaną otwarte w Centrum Handlowym Harfa w Pradze oraz w Ostrawie. Nowe placówki rozpoczną działalność w ciągu najbliższych tygodni.

Lody marki Grycan trafią też do najlepszych sieci sprzedaży detalicznej oraz wybranych hoteli i restauracji w Czechach.

Grycan to rodzinna firma produkująca lody. Firma produkuje i dostarcza swoje artykuły spożywcze do sieci własnych lodziarnio-kawiarni, jak i wybranych sieci sprzedaży detalicznej oraz hoteli i restauracji. Obecnie sieć Grycan liczy 110 placówek usytuowanych w popularnych centrach handlowych oraz w najbardziej reprezentacyjnych punktach dużych i średnich miast.

Klienci nowych lodziarnio-kawiarni mają do wyboru ponad 40 smaków lodów. Konsumenci mogą też zamówić: kawy, sorbety, ciasta, torty, soki owocowe i koktajle.