Salon Top Secret
Salon Top Secret

W kwietniu na Ukrainie spółka Redan planuje uruchomienie 3 kolejnych sklepów franczyzowych w centrach handlowych. Trwają przygotowania do otwarcia sklepu o powierzchni 160 mkw. w CH Lubawa w Czerkasach. Rozpoczęła się również adaptacja lokalu pod kolejny sklep w Kijowie w CH Rejon. Trzeci punkt sieci zostanie otwarty w Kremenciugu.

Ponadto Redan planuje do połowy kwietnia otwarcie 3 sklepów franczyzowych na rynku rosyjskim, w Swarowie, Biełgorodzie i Władymirze.

Redan w 2013 roku planuje uruchamiać kolejne sklepy, a także zamykać nierentowne placówki. W części modowej (Top Secret, Troll i Drywash) zakładany jest rozwój w kraju i za granicą wyłącznie poprzez placówki franczyzowe. W części dyskontowej (TextilMarket) planowane są otwarcia kolejnych sklepów własnych. Liczba nowych placówek będzie znacząco niższa niż w latach poprzednich.

Redan na koniec 2012 roku posiadał 505 placówek, w tym 275 sklepów własnych TextilMarket. Natomiast w sieci modowej łącznie działało 230 sklepów (w Polsce: 55 sklepów własnych i 116 franczyzowych, w Rosji 19 sklepów franczyzowych oraz na Ukrainie 12 punktów własnych i 28 na zasadzie franczyzy). Spółka w zeszłym roku wprowadziła nowe formaty franczyzowe w segmencie modowym m.in.: sklepy Top Secret o powierzchni 90-100 mkw.(dotychczas 150 mkw.-200 mkw.) oraz kornery – shop in shop dla marek Troll i Drywash.

Redan SA jest właścicielem marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka powstała w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Redan zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.