Hanza Tower, nowa inwestycja J.W. Construction Holding SA w Szczecinie, czeka na zatwierdzenie przez Radę Miejską zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, inwestycja jest w trakcie realizacji. Budowa obiektu ruszyła jeszcze w ubiegłym roku i obecnie zakończono jej pierwszy etap związany z pracami podziemnymi.

– Obecnie mamy przygotowane do podpisu umowy na około 20-25 proc. lokali w tym na czterogwiazdkowy hotel. Staramy się również pozyskać  kilku dużych najemców z sektora premium, którzy w Szczecinie jeszcze nie są obecni. Intensywnie pracujemy także nad centrum kongresowo-wystawienniczym, którego nie ma w tym doskonale położonym ponad 400- tysięcznym mieście – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Piotr Misiło, Project Manager, J.W. Construction Holding SA.

Hanza Tower to obiekt realizowany w śródmieściu Szczecina przy ulicy Wyzwolenia 50. Obiekt ma być wielofunkcyjnym kompleksem handlowo-biurowo-usługowym. W pierwszej fazie budowy powstanie 12 tys. mkw. powierzchni handlowej.

W obiekcie oprócz części handlowej znajdzie się największe centrum konferencyjno-wystawiennicze w regionie ( powierzchnia 4, 5 tys. mkw.) z największą salą konferencyjną o powierzchni 2, 2 tys. mkw. Ofertę kompleksu uzupełni 4,5- gwiazdkowy hotel. Powierzchnia użytkowa wynosić będzie 33 tys. mkw. Zaplanowano także parking na 400 samochodów.

Planowany termin oddania obiektu do użytku to IV kwartał 2014 roku.

Inwestorem projektu jest J.W. Construction Holding SA specjalizujący się w rynku mieszkaniowym i działający jako deweloper nieruchomości komercyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Krynicy, Gdyni oraz za granicą. Spółka prowadzi działalność od 1993 roku.