Salon C&A
Salon C&A

W 2013 roku firma C&A planuje utrzymać podobne tempo ekspansji w Polsce jak w roku ubiegłym. W 2012 roku firma C&A Polska sp. z o.o. otworzyła 4 salony w centrach handlowych.

– Pierwsze otwarcie sklepu C&A w tym sezonie odbędzie się 10 maja w CH Auchan w Łomiankach. C&A zajmować będzie powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych na jednym poziomie – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Zbigniew Klepacki, dyrektor ds. sprzedaży C&A Polska sp. z o.o.

– Plany ekspansji na ten rok obejmują jeszcze minimum 3 nowe lokalizacje. W Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni i Galerii Amber w Kaliszu będzie to nasz debiut w tych miastach. W Galerii Katowickiej znajdzie się nasz drugi sklep w Katowicach – dodaje.

Firma C&A planuje w Polsce nie tylko dalszy rozwój sieci salonów, ale także remont sklepów.

– W kolejnych miesiącach planujemy także modernizację już funkcjonujących sklepów zgodnie z naszym nowym konceptem – dodaje Zbigniew Klepacki. – Zmieniamy także politykę komunikacji i intensyfikujemy działania reklamowe, głównie w oparciu o media elektroniczne – TV oraz online.

Firma koncentruje się na otwarciach salonów w miastach ze strefą zasięgu około stu tysięcy mieszkańców. Salony marki C&A mierzą średnio około 1500 metrów kwadratowych powierzchni.

Na koniec 2012 roku firma posiadała w naszym kraju 64 salony. W Polsce firma otwiera sklepy wyłącznie pod logo C&A. W innych krajach działają także salony C&A Kids, C&A Women, C&A Kids Women, C&A Lingerie oraz C&A Clockhouse.

C&A posiada sklepy w 20 krajach europejskich. Codziennie w 1500 sklepach C&A w 20 krajach zakupy robi ponad 2 miliony klientów. C&A kupuje swoje towary u ok. 900 dostawców, którzy produkują swoje wyroby na ponad 60 rynkach. W obu europejskich centralach w Brukseli i Düsseldorfie pracuje ponad 450 osób odpowiedzialnych za zakupy, projektantów, badaczy trendów i stylistów. W sumie C&A zatrudnia ponad 36 tys. pracowników.

Firma C&A posiada najwięcej salonów w Niemczech – 454 sklepy C&A, 46 C&A Kids oraz 3 C&A Kids Women. We Francji, Belgii i Holandii grupa C&A posiada po 138 sklepów, w Hiszpanii 130.

Firma została założona w 1841 roku w Holandii. Niemcy są dla C&A największym rynkiem zbytu. Pierwszy sklep C&A otwarto w Berlinie w 1911 roku. To była również pierwsza filia firmy poza granicami Holandii. Pierwszy polski sklep C&A został otwarty w 2001 r. we Wrocławiu.

Głównym celem firmy jest sprzedaż odzieży i akcesoriów zarówno dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Ma to być odzież w możliwie niskich cenach, wytrzymująca wymagania najnowszych trendów mody. C&A oferuje kilkanaście własnych marek: Yessica, Yessica Pure, Your Sixth Sense, Angelo Litrico, Westbury, Canda, Clockhouse, Baby Club, Palomino, Here & There, Rodeo Sport oraz XL.

Poza sklepami stacjonarnymi produkty firmy C&A można kupić także za pośrednictwem sklepu internetowego. Marka C&A na świecie należy do firmy C&A Mode GmbH & Co. KG.