Restauracja Sphinx

Zarząd Sfinks Polska SA. informuje, że zgodnie z bilansem spółki, wartość zaciągniętych przez spółkę zobowiązań na dzień 31 grudnia 2012 roku. wynosi ponad 111 mln zł. Natomiast założenia działalności spółki pozwalają przypuszczać, iż w okresie do całkowitego wykupu obligacji Sfinks istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia konieczności zaciągania przez firmę dodatkowych zobowiązań ze względu na planowany rozwój.

Przekazanie niniejszej informacji do publicznej wiadomości wynika z planowanej przez Sfinks niepublicznej emisji obligacji zamiennych.

Sfinks Polska, zarządza sieciami Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło ostatnio uruchomiła trzy nowe restauracje w centrach handlowych. Dwie z nich, Sphinx i Chłopskie Jadło, działają w warszawskim Factory Annopol. Trzecia, którą jest kolejne Chłopskie Jadło, została uruchomiona w Factory w Luboniu koło Poznania. Wszystkie nowo otwarte lokale to restauracje własne Sfinksa zarządzane w modelu operatorskim.

Restauracja w Luboniu zajmuje powierzchnię ponad 150 mkw., z czego dwie trzecie przypada na salę dla gości. W restauracji przygotowano miejsca dla około 50 klientów. Z kolei nowe Chłopskie Jadło w Warszawie ma powierzchnię ponad 170 mkw., a przy stolikach może zasiąść około 60 gości. Dzięki tym otwarciom sieć Chłopskie Jadło powiększyła się do 10 restauracji.

Jednocześnie w Factory Warszawa Annopol, oprócz Chłopskiego Jadła, 13 marca został uruchomiony nowy Sphinx. Obie restauracje znajdują się na parterze centrum handlowego. Sphinx zajmuje 215 mkw. i jest to restauracja na około 90 miejsc.

Sfinks Polska zarządza 109 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 7 restauracjami Wook (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining.