Galeria Bronowice
Galeria Bronowice

Na północy Krakowa powstaje nowa, pierwsza w tej części miasta galeria handlowa, a zarazem pierwsze dwukondygnacyjne centrum handlowe w portfolio Immochan w Polsce.

W związku z  ukończeniem prac konstrukcyjnych Galerii Bronowice, inwestor poinformował o zawieszeniu wiechy, które zaplanowano na 12 kwietnia tego roku.

Galeria Bronowice powstaje w północnej części Krakowa, w miejscu, w którym krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne. Obiekt budowany jest w sąsiedztwie istniejących centrów handlowych, takich jak Ikea, Makro, Castorama i stworzy nową przestrzeń handlową w tej części miasta.

Dwukondygnacyjny obiekt będzie miał około 60 tys. mkw. powierzchni GLA i 150 sklepów znanych marek, w tym hipermarket Auchan, elektromarket Saturn, duży food court oraz strefę kids play. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie 2,8 tys. miejsc parkingowych, usytuowanych na trzech kondygnacjach.

Galeria Bronowice będzie jednym z największych centrów handlowych w Krakowie. Planowany termin otwarcia to IV kwartał 2013 roku.

Głównym źródłem inspiracji przy powstawaniu projektu Galerii Bronowice, jak poinformował inwestor, była krakowska secesja – polskie Art Nouveau i prace takich twórców jak Stanisław Wyspiański czy Józef Mehoffer.

Inwestorem Galerii Bronowice jest Auchan Polska sp. z o.o. Immochan Dyrekcja Nieruchomości.

Immochan to oddział Auchan Polska sp. z o.o., działający jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 21 centrami handlowymi o łącznej powierzchni najmu 760 tys. mkw., w tym łącznej powierzchni najmu w galeriach handlowych 150 tys. mkw.