Drogeria Rossmann
Drogeria Rossmann

Firma Rossmann, właściciel największej sieci drogerii w Polsce planuje dalszą ekspansję na naszym rynku. Firma tylko w ostatnich tygodniach otworzyła kilka placówek w różnych  miejscach.

W centrum outletowym Factory Warszawa Annopol otwarto drogerię sieci o powierzchni około 390 mkw. Kolejna placówka firmy rozpoczęła działalność w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach. Drogeria zajęła powierzchnię 330 mkw. W ostatnich dniach nowa drogeria rozpoczęła także działalność przy Placu Bankowym w Warszawie. Firma ma zaplanowane najbliższe otwarcie m.in. w CH Kaufland w Jeleniej Górze.

Firma Rossmann zamierza łącznie otworzyć w 2013 roku około 150 nowych placówek. Znajdą się one zarówno w centrach handlowych, jak i przy ulicach.

– Około 35 procent nowych lokali zostanie otwartych w centrach handlowych. Reszta, czyli około 65 procent drogerii znajdzie się przy ulicach w miastach różnej wielkości – mówi w rozmowie z Retailnet Piotr Zieliński, pełnomocnik zarządu ds. najmu w Rossmann.

Obroty firmy Rossmann sięgnęły w 2012 roku ponad 5 miliardów złotych. Po raz pierwszy od początku działalności firmy w Polsce udało się przekroczyć tak wysoki próg, zachowując jednocześnie tempo wzrostu na poziomie blisko 17 procent.

Obecnie w Polsce działa ponad 700 drogerii Rossmann.