Pod koniec marca w płockiej Galerii Mazovia pojawiło się dwóch nowych najemców. Orsay otworzył sklep o powierzchni 200 mkw. na poziomie 0, a marka Cipo&Baxx salon, który mieści się na poziomie 1 galerii.

Orsay to marka odzieżowa dla kobiet, która należy do spółki Orsay GmbH. Orsay rozpoczęła działalność w 1975 roku w Niemczech. Na świecie działa ponad 600 salonów tej marki w 25 krajach. W Polsce funkcjonuje ponad 150 salonów.

Cipo & Baxx to marka odzieżowa założona w 1996 roku w Niemczech przez Yil-ba Tekstil z Turcji. W krótkim czasie zaczęła osiągać sukcesy, produkując ekstrawaganckie jeansy, koszulki, paski, buty oraz akcesoria. Obecna jest już w całej Europie, a także w Australii i Stanach Zjednoczonych. W Polsce sieć Cipo & Baxx rozwijana jest od trzech lat. Obecnie liczy 30 sklepów.

W najbliższym czasie w Galerii Mazovia ruszą salony marek New Yorker (pow. 800 mkw.) oraz Bershka (pow. 550 mkw.).

Galeria Mazovia to galeria handlowa o powierzchni całkowitej około 54,5 tys. mkw. w tym 28 tys. mkw. powierzchni najmu. W obiekcie znajduje się ponad 110 salonów znanych polskich i międzynarodowych marek m.in.: Zara, Stradivarius, H&M, Media Markt, Grupa LPP oraz liczne punkty usługowe i gastronomiczne. Obiekt dysponuje parkingiem na 780 miejsc. Galeria Mazovia została otwarta 24 kwietnia 2010 roku, a wartość inwestycji to około 200 mln zł.

Dzięki swojemu położeniu Mazovia współtworzy płocką dzielnicę handlu i rozrywki. Płocki power center to łącznie 144 tys. mkw. powierzchni całkowitej obiektów handlowych, 3 tys. miejsc parkingowych oraz największy w regionie hipermarket spożywczy, supermarket delikatesowy, hipermarket Dom i Ogród, salon z elektroniką, klub fitness, basen, nowoczesny salon meblowy, dwie stacje benzynowe.

Inwestorem obiektu jest Lewandpol Sp. z o. o.