Tina Tulińska
Tina Tulińska

Sieć Jupi Park to obecnie sześć sal zabaw w pięciu miastach (dwa punkty w Silesia City Center). Jupi Parki znajdują się w dużych galeriach i centrach handlowych.

Od końca 2012 roku spółka Wonder World sp. z o.o., właściciel sieci, otwiera sale zabaw także w mniejszych miejscowości (do 65 tys. mieszkańców), np. w Świdniku – Galeria Świdnicka czy Kędzierzynie Koźlu – Centrum Handlowe Odrzańskie Ogrody. Wszystkie sale zabaw są własnością spółki Wonder World.

– Na razie, ze względu na dbałość o jakość usług oraz prestiż marki nie oferujemy franczyzy. W przypadku lokali usługowych niestety istnieje ryzyko, że franczyza mogłaby spowodować spadek jakości obsługi oraz prowadzonych zajęć ruchowych, czy edukacyjnych – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Tina Tulińska, Brand Manager Jupi Park.

W 2013 roku spółka planuje otwarcia sal zabaw w Kłodzku w Galerii Twierdza II, Przemyślu w Galerii Sanova, Poznaniu w Centrum Auchan oraz w Lublinie w Galerii Atrium. W marcu tego roku oddano do użytku salon w Warszawie w nowo otwartym centrum outletowym Factory Annopol. Oprócz nowych lokalizacji spółka przygotowuje się także do wprowadzenia nowego konceptu.

– Ze względu na duże zainteresowanie naszym projektem rozważamy możliwość wdrożenia Jupi Parków w formule Express. Byłyby to kąciki i wyspy aranżujące powierzchnie wspólne bądź niewykorzystane przestrzenie w centrach handlowych – dodaje Tulińska.

Jak już informowaliśmy, średnia powierzchnia lokali Jupi Park w mniejszych miejscowościach to 100 do 150 mkw. Sale w większych miastach są wielkości od 300 do 500 mkw. Spółka otwiera lokale zarówno w nowych i dopiero planowanych centrach handlowych jak i w od dawna istniejących obiektach. Źródłem finansowania ekspansji jest kapitał własny. Koszt przygotowania placówki jest jednak wysoki.

– Ze względu na konieczność wyposażenia sal zabaw w klimatyzację, system monitoringu, posadzek antypoślizgowych, konstrukcji zabawowych oraz trampolin dostosowanych do zabawy zarówno dla dzieci jak i  dorosłych, stworzenie parku zabaw według standardu sieci Jupi Parku jest bardzo kosztowne – podkreśla Tulińska.

Sieć parków zabaw i rozrywki Jupi Park oferuje rozrywkę łączącą najnowocześniejsze rozwiązania techniczne z ciekawymi propozycjami edukacyjnymi. Jupi Park to miejsce, które gwarantuje urozmaicenie wolnego czasu dzieciom podczas gdy ich rodzice np. robią zakupy w centrum hnadlowym. Sieć poszerza swoją ofertę także o zajęcia edukacyjno- rozwojowe (np. gimnastyka korekcyjna, zajęcia taneczne), oraz takie, które łączą zabawę z nauką (jak np. nauka języków obcych poprzez animacje i kontakt z urządzeniami multimedialnymi).