Salon Lavard

– W 2013 roku firma Lavard planowała otwarcie 15 salonów, na dzień dzisiejszy ruszyło już 6 nowych punktów sieci. Przewidujemy uruchomienie jeszcze do końca roku ponad 11 salonów. Marka Lavard prężnie rozwija się, co przekłada się na wzrost ilości wynajmowanych powierzchni handlowych w bardzo krótkim czasie – powiedział portalowi Retailnet Marcin Gacek, prezes Lavard sp. z o.o.

Ostatnio spółka podpisała umowy najmu w projektowanych galeriach Outlet Center budowanych w Lublinie i Białymstoku. Każdy salon zajmie powierzchnię powyżej 180 mkw.

Lavard w 2013 roku dołączy do grona najemców Galerii Bronowice w Krakowie, CH Auchan Łomianki, CH Alfa Gdańsk, Galerii Solnej w Inowrocławiu. Natomiast 13 marca ruszył salon w Factory Annopol w Warszawie.

Lavard sp. z o.o. w całej Polsce posiada ponad 50 salonów firmowych oraz współpracuje z 186 sklepami multibrandowymi.

Lavard produkuje i sprzedaje elegancką odzież dla mężczyzn, a jej siedziba znajduje się w Krakowie. Marka Lavard oferuje garnitury, marynarki, koszule, płaszcze i kurtki oraz obuwie dla mężczyzn. Spółka otwiera swoje sklepy wyłącznie w centrach i galeriach handlowych. Obecnie w ramach sieci działają 52 salony (własne i franczyzowe) m.in. w centrum handlowym Blue City w Warszawie, Factory Outlet Wroclaw, w Galerii Słonecznej w Radomiu, w CH Manufaktura w Łodzi, w Bonark City Center w Krakowie i CH Silesia w Katowicach. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi od 100 do 120 mkw. W 2012 roku firma Lavard otworzyła osiem salonów własnych i siedem franczyzowych. Spółka w ciągu 3 lat zwiększyła liczbę salonów prawie o 50 proc.

Lavard sp. z o.o. należy do Grupy odzieżowej Gamatex.