Salon Inglot
Salon Inglot

Firma Inglot, producent kosmetyków do makijażu planuje otwarcia sklepów głównie w nowo powstających i rozbudowywanych centrach handlowych. Firma przewiduje też kilka otwarć w obiektach prosperujących już od kilka lat.

– Do końca 2013 roku firma Inglot planuje inauguracje między innymi w dużych centrach handlowych, czyli w Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni, w Galerii Katowickiej, w Centrum Handlowym Poznań City Center, w Galerii Bronowice w Krakowie. Prowadzimy także obecnie rozmowy z Centrum Ptak Outlet w Rzgowie, a także z Galerią Solną w Inowrocławiu – mówi w rozmowie z Retailnet Magdalena Kluz-Pękalska, v-ce prezes zarządu Inglot sp z o.o.

– Kolejne plany obejmują także CH-R Sukcesja w Łodzi, CH Tarasy Zamkowe w Lublinie oraz CH Forum Radunia w Gdańsku – dodaje.

W pierwszych miesiącach liczbę punktów sprzedaży Inglot powiększyły nowe lokalizacje.

– Początek 2013 roku to uruchomienie dwóch stoisk franczyzowych w CH Factory Annopol Warszawa oraz Galerii Veneda w Łomży. Kolejne otwarcie planowane jest na koniec kwietnia w Galerii Centrum Ostróda – twierdzi Magdalena Kluz-Pękalska.

– Plany rozwoju przewidziane na najbliższy rok nie są oczywiście planami ostatecznymi. Systematyczna obserwacja rynku, analiza interesujących projektów oraz nieustanne poszukiwanie nowych możliwości rozwoju, w bardzo znacznym stopniu wpływają na rzeczywisty wzrost zasięgu marki – mówi v-ce prezes zarządu Inglot sp z o.o.

Obecnie firma Inglot posiada blisko 400 salonów i stoisk na całym świecie. Średnia powierzchnia salonów to 60-80 mkw., a wysp 10 mkw.
Firma Inglot została założona w roku 1983 przez Wojciecha Inglota absolwenta Wydziału Chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Początkowo firma tylko produkowała kosmetyki. Rok 2001 przyniósł otwarcie pierwszego stoiska firmowego Inglot we Wrocławiu.

Międzynarodowa ekspansja rozpoczęła się w roku 2006, kiedy Inglot otworzył pierwszy franczyzowy salon w Montrealu.