Perfumeria Marionnaud
Perfumeria Marionnaud

W marcu została otwarta kolejna perfumeria sieci Marionnaud w nowym koncepcie. Świeżo otworzony salon o powierzchni 160 mkw. znajduje się w Centrum Handlowym Auchan Zielona Góra.

Marionnaud Parfumeries to międzynarodowa sieć luksusowych perfumerii założona we Francji w 1984 roku przez Marcela Frydmana. Właścicielem Marionnaud jest Grupa AS Watson. Obecnie na świecie znajduje się ponad 1,3 tys. salonów Marionnaud.

W Polsce sieć perfumerii działa od 8 lat i liczy 36 lokali. Większość z nich znajduje się w centrach handlowych m.in. w: CH Reduta i Blue City w Warszawie, CH Silesia City Center w Katowicach, Drukarnia Bydgoszcz i innych. Za rozwój salonów jest odpowiedzialna firma Asko sp. z o.o. Średnia powierzchnia jaką spółka bierze pod uwagę to format 150-170 mkw. z dużą witryną, w dobrze widocznym i skomunikowanym miejscu. Powierzchnia ta może być większa lub mniejsza, wszystko zależy od formatu projektu, jego wielkości, lokalizacji oraz konkurencji. Kolejne perfumerie Marionnaud będą uruchamiane w dużych miastach jak Wrocław, Szczecin, Gdańsk, a także w miastach powyżej 60 tys. mieszkańców.

W perfumeriach Marionnaud sprzedawane są produkty do pielęgnacji i makijażu, zapachy, kosmetyki, produkty do kąpieli oraz akcesoria kosmetyczne. Sieć oferuje wyroby ponad 130 światowych i polskich marek kosmetycznych. Marionnaud posiada także własne linie preparatów do pielęgnacji twarzy i ciała: Marionnaud BIO, Marionnaud Skincare oraz linię produktów do kąpieli Marionnaud Bathline.