Cinema City

Cinema City otworzył multipleks w Paradise Center w Sofii, w Bułgarii. Multipleks znajduje się w największym centrum handlowym w Bułgarii i ma 14 sal, gdzie można oglądać filmy w formacie cyfrowym 2D i 3D (2 165 miejsc). Sala 4DX zostanie otwarta w maju i będzie trzecią salą 4DX spółki po udanych otwarciach w Rishon Lezion, w Izraelu oraz w Budapeszcie, na Węgrzech.

– Kontynuujemy naszą ekspansję w Bułgarii otwierając dzisiaj multipleks w największym centrum handlowym w kraju, Paradise Center. Nasz multipleks będzie oferować najwyższy standard obsługi oraz największe emocje przy oglądaniu filmów, min otworzy pierwszą w Bułgarii salę 4-DX dostarczającą ekstremalnych wrażeń  odbiorcom filmów. Jestem przekonany, że Cinema City w Paradise Center powtórzy sukces naszego multipleksu w centrum handlowym Mall of Sofia i stanie się bardzo szybko kolejnym ulubionym miejscem kinomanów w Sofii – powiedział Moshe J. Greidinger, dyrektor generalny Cinema City, największego operatora kin wielosalowych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu.

Nowy multipleks Cinema City w Sofii znajduje się w największym centrum handlowym w Bułgarii, Paradise Center, o powierzchni najmu wynoszącej ponad 100 tys. mkw. Jest to drugi multipleks Cinema City w bułgarskiej stolicy, gdzie od 2006 roku Spółka prowadzi notujące bardzo dobre wyniki 13 ekranowe kino wraz z ekranem IMAX ®.

Cinema City operuje obecnie 6 nowoczesnymi multipleksami w Bułgarii z 65 ekranami i jednym kinem IMAX ®. Ponadto Spółka prowadzi na tym terenie działalność związaną z dystrybucją filmów oraz reklamą kinową. Forum Film Bulgaria jest wyłącznym dystrybutorem w kraju filmów Disney’a i UIP (Paramount i Universal). Spółka planuje otworzyć kolejne kino w Warnie i kontynuować ekspansję w Bułgarii.

W 2012 działalność Cinema City w Bułgarii przyniosła 10,4 mln euro (14,6 proc. więcej niż w roku 2011), co stanowiło 3,7 proc. ogólnych przychodów Spółki w 2012 roku.  W tym samym roku Cinema City sprzedała 1,7 milionów biletów (wzrost o 8,7 proc. w porównaniu do 2011).

Cinema City International jest największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 99 multipleksów z 966 ekranami, w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael). Spółka ma podpisane umowy na kolejne 30 multipleksów, które będą oferować około 330 nowych ekranów. Dodatkowo Cinema City jest aktywnie zaangażowana w reklamę związaną z działalnością kinową oraz w dystrybucję filmów.

W Polsce sieć składa się z 31 kin Cinema City m.in. w CH Arkadia i Galerii Mokotów w Warszawie, w Galerii Kazimierz i Bonarka City Center w Krakowie, w CH Poznań Plaza i Galerii Jurajskiej w Częstochowie.