Kolekcja Batycki
Kolekcja Batycki

Firma B SA, do której należy ekskluzywna marka produkująca galanterię skórzaną Batycki, nie ma w tym roku w planach rozwoju salonów w centrach handlowych.

Przedstawiciele firmy w rozmowie z redakcją Retailnet zapowiedzieli, że firmie obecnie wystarczają cztery salony działające w największych miastach Polski. Znajdują się one w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu.

Produkty Batycki można kupić także za pośrednictwem sklepu internetowego. Artykuły zamówione w sklepie online wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Batycki to polska marka produkująca galanterię skórzaną i biżuterię, posiadająca siedzibę w Gdańsku. Firma powstała w 1948 roku w Gdyni, jej założycielem jest Tadeusz Batycki.

Po 1989 roku firma zaczęła korzystać z nowych warunków ekonomicznych. Z inicjatywy Bożeny Batyckiej firma rozrosła się w sieć sklepów, obejmującą niemal całą Polskę. Od 1997 roku główną projektantką kolekcji galanterii skórzanej i biżuterii marki jest Bożena Batycka.

Druga połowa lat 90. Przyniosła kolejne zmiany w strategii firmy. Od tego czasu logo Batycki sygnowana jest tylko wąska część galanterii skórzanej, a sieć tworzy tylko kilka sklepów.

Marka znana jest przede wszystkim z ekskluzywnej bursztynowej kolekcji skórzanych akcesoriów. Wszystkie modele są produkowane w ściśle limitowanych kolekcjach. Linia bursztynowa pierwszy raz została zaprezentowana w 2001 roku. Została ona bardzo dobrze przyjęta przez klientów. Od tego czasu bursztynowe oczko stało się symbolem charakterystycznym dla produktów marki.