Cinema City

– W Polsce mamy 31 kin Cinema City z prawie 340 ekranami i planujemy otwierać kolejne w najbliższych latach. Obecnie mamy 4 podpisane umowy najmu na następne 50 ekranów w kraju i prowadzimy zaawansowane negocjacje dotyczące kolejnych lokalizacji – powiedziała redakcji Retailnet Joanna Kotłowska, Dyrektor Relacji Inwestorskich Cinema City International.

– Rozważamy również rozwój naszych własnych wolnostojących megapleksów w wybranych miastach. Planujemy otwarcia kolejnych kin w Polsce w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat.

– Będziemy trzymać się naszej strategii otwierania kin w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Wierzymy w skalę działalności. Planujemy otwarcia kin w Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Kielcach i Warszawie. Możemy również wziąć pod uwagę inne miasta, jeśli znajdziemy odpowiednie miejsca.

– Generalnie otwieramy kina w centrach handlowych i jesteśmy jednym z głównych najemców. W wybranych miejscowościach możemy rozwijać sami duże samodzielne kina jak ostatnio w Izraelu, w Rishon Lezion, gdzie otworzyliśmy w ubiegłym roku 24 ekranowy multipleks z kinem IMAX i salą 4-DX.

– Polska, jako kraj, jest jeszcze daleko za dojrzałymi rynkami Europy Zachodniej. Do kina chodzimy średnio raz w roku, a w Europie Zachodniej wskaźnik ten wynosi ponad dwa lub prawie trzy razy tyle. Zdecydowanie w Polsce jest miejsce na więcej kin, także w dużych miastach, które w dalszym ciągu powiększają się w wyniku migracji ludzi z mniejszych miejscowości – dodała Joanna Kotłowska.

Cinema City jest największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 99 multipleksów z 966 ekranami w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael). Spółka ma podpisane umowy na kolejne 30 multipleksów, które będą oferować około 330 nowych ekranów.

W Polsce sieć składa się z 31 kin Cinema City m.in. w CH Arkadia i Galerii Mokotów w Warszawie, w Galerii Kazimierz i Bonarka City Center w Krakowie, w CH Poznań Plaza i Galerii Jurajskiej w Częstochowie. . Przeciętna powierzchnia multipleksu Cinema City wynosi 3 tys. mkw. – 4 tys. mkw.